Haber Detayı
2021-03-06 09:16
Dört takımla yola devam…

Voleybolda Avrupa’dan dört kupa bekliyoruz. CEV Kupalarında sekiz takım şampiyonaya veda etti ancak, üç bayan ve bir de erkek takımımızla yola devam ediyoruz.

<...

Dört takımla yola devam…

Voleybolda Avrupa’dan dört kupa bekliyoruz. CEV Kupalarında sekiz takım şampiyonaya veda etti ancak, üç bayan ve bir de erkek takımımızla yola devam ediyoruz.

CEV Avrupa Voleybol Kupalarında yavaş, yavaş sona geliyoruz. Avrupa Şampiyonalar Ligi, Konfederasyon Kupası ve Challenge Kupalarında 12 takımla katıldığımız şampiyonada sekiz takımımız elenirken dört takımla şampiyonaya devam ediyoruz. Hedefimiz Bayanlar Şampiyonlar Ligi’nde Vakıfbank, Konfederasyon Kupası’nda Galatasaray HDI Sigorta, Challenge Kupası’nda Sistem9 Yeşilyurt ve Erkekler Challenge Kupası’nda da Ziraat Bankkart olmak üzere bu dört takımımızla ülkemize şampiyonluk kupasını kazandırmak. Takımlarımızın dört kupayı ülkemize kazandıracağına inanıyorum. Şimdiden takımlarımıza başarılar diliyorum.

 

 Vakıfbank’ın yarı finaldeki rakibi İtalyan Busto 

Vakıfbank, Eczacıbaşı ve Fenerbahçe olmak üzere üç takımla temsil ettiğimiz CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde dörtlü finale kadar takımlarımız fire vermeden geldi. Dörtlü finalde Vakıfbank Polonya temsilcisi GrupaAzotyChemikPolice’yi yaptığı her iki maçta da 3-0’lık skorlarla yendi. Yarı Finalin yolunu tuttu. Vakıfbank Yarı Final’de İtalyan temsilcisi Unet e- WorkBustoArsizio’nun rakibi oldu. Vakıfbank ilk maçını 16-18 Mart 2021 tarihlerinde İtalya’da, rövanşı da 23-25 Mart 2021 tarihleri arasında İstanbul’da oynayacak. Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Vitra ise şampiyonaya veda etti.

 

 Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Vitra veda etti 

CEV Bayanlar Şampiyonlar Ligi 4’lü finaldeki temsilcilerimizden Fenerbahçe Opet, İtalya’nın IgorGorgonzolaNovara ile yaptığı ilk maçı kendi sahasında 3-1 kaybetti. Deplasmanda yaptığı rövanş maçını da aynı skorla 3-1 kaybeden Fenerbahçe Opetşampiyonaya veda etti. Şampiyonlar Ligi’ndeki diğer temsilcimiz Eczacıbaşı Vitra da deplasmanda İtalya’nın Unet e- WorkBustoArsizio Takımı’na 3-1 mağlup oldu. İstanbul’da oynanan rövanş maçını da Eczacıbaşı Vitra aynı skorla 3-1 kaybetti. Her iki maçı da kaybeden Eczacıbaşı Vitra da şampiyonlar ligine veda eden ikinci takım oldu.

 

 Galatasaray CEV Konfederasyon Kupası’nın finalinde 

CEV Bayanlar Konfederasyon Kupası’ndaki temsilcimiz Galatasaray HDI Sigorta finale yükselen ilk takımımız oldu. Cim- Bom Yarı Finalde Fransa’nın BeziersAngels’ideplasmanda oynanan ilk maçında 3-2 mağlup etti. Rövanş için avantaj sağlayan Sarı-Kırmızılılar kendi sahasında yaptığı rövanş maçını da 3-0 kazandı. Her iki maçı da kazanan Galatasaray finale yükseldi. Galatasaray finalde İtalyan SaugellaMonza’nın rakibi oldu. Cim-Bom ilk maçını 16 Mart 2021’de deplasmanda oynayacak. Rövanş maçını da 23 Mart 2021’de İstanbul’da yapacak. Maçları kazanan takım Avrupa şampiyonu olacak.

 

 Yeşilyurt finalist, THY veda etti 

CEV Bayanlar Challenge Kupası’ndaki temsilcilerimiz Sistem9 Yeşilyurt ile THY 8’lü finallerde rakiplerini yenip yarı finale yükseldiler. Bu iki takımımız yarı finalde birbirinin rakibi oldu. Yarı final karşılaşmalarında Sistem 9 Yeşilyurt, THY ile yaptığı her iki maçı da 3-2’lik skorlarla mağlup etti. Finale yükselme başarısını gösteri. THY ise şampiyonaya veda etti. Yeşilyurt finalde Romanya’nın CSM VoleiAlbaBlaj takımı ile 17 Mart 2021’de tek maç yapacak. Maçı kazanan şampiyon olacak.

 

 CEV’de üçüncü finalist Ziraat Bankkart 

CEV Bayanlar Avrupa kupalarında Vakıfbank yarı finale, Galatasaray ve Yeşilyurt finale yükselirken, erkeklerde de Ziraat Bankkart finale çıkan ilk erkek takım oldu. Ziraat Bankkart 16 ve 8’li finallerinden galibiyetle çıkan Ziraat Bankkart yâri finale yükseldi. Yarı finalde de Çekoslovakya’nın VK LviPraha’yadeplasmanda 3-0 mağlup oldu.  Ankara’da oynanan rövanşı 3-1 kazandı. Galibiyeti Altın sete taşıdı. Altın seti de 15-12 kazanan Ziraat Bankkart finale yükseldi. Ziraat Bankkart finalde İtalya’nın AllianzPowerVolley Milano ile karşılaşacak. İlk maç deplasmanda 17 Mart’ta, rövanş ise 24 Mart’ta Ankara’da oynanacak. Maçları kazanan şampiyon olacak.

 

 Halkbank şampiyonaya veda etti 

CEV Erkekler Challenge kupasında Ziraat Bankkart finale yükselirken, aynı kupadaki ikinci temsilcimiz Halkbank şampiyonaya veda etti. 16 ve 8’li finallerden galibiyetle çıkan Halkbank yarı finale yükseldi. Ankara’da oynanan yarı final ilk maçını 3-1 kaybeden Halkbank, deplasmanda oynan rövanş maçını da 3-0 kaybetti. Her 2 maçı da kaybeden Halkbank, Eczacıbaşı Vitra, Fenerbahçe Opet, THY’dan sonra şampiyonaya veda eden 4. Takım oldu.

Etiketler: Tayyar Sümen, spor, voleybol, sporvitrini.com