Haber Detayı
2021-03-12 01:28
Süper Lig’in üç atlısı

Süper Lig’de 29 haftayı geride bıraktık. Lider Beşiktaş (60), ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe’nin...

Süper Lig’in üç atlısı

Süper Lig’de 29 haftayı geride bıraktık. Lider Beşiktaş (60), ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe’nin iki puan ilerisinde yarışıyor. Trabzonspor ise, 51 puanla bu yarışın biraz gerisinde kaldı.

Durum onu gösteriyor ki, şampiyonluk yarışı büyük bir ihtimalle Süper Lig’in bu üç devi arasında gerçekleşecek.

Gerçi, bu sezon da pandemiden dolayı tatsız tuzsuz bir sezon yaşanıyor. Tribünler sessiz ve neşesiz…

Hafta içi maçlarından dolayı, takımlar güçsüz, takatsiz…

VAR’a rağmen, hakemler başarısız…

Takımların teknik adamları hem sabırsız hem tutarsız…

Yönetimler, ekonomik daralmaya rağmen savurgan ve hesapsız…

Bakalım geride kalan bu 12 haftalık maratonda sezonu şampiyonlukla tamamlayacak.

 

 Beşiktaş zoru başarıyor, kolaya takılıyor 

Şampiyonluk sayısında rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe’den bir hayli geride kalan Beşiktaş, bu arayı kapatmak için kazanmak zorunda. Sezona yeni transferlerde başladı. Zaman zaman tökezledi, bazen de elde ettiği galibiyetlerle alkış aldı. Sergen Yalçın’lı Beşiktaş zirveyi Galatasaray’dan devraldı ve maç eksiğine rağmen 2 puan farkla ilerliyor. Bir hafta sonra Fenerbahçe ile oynayacak. Bu karşılaşma siyah-beyazlı ekip için şahlanış ya da kırılma noktası olabilir. Sanki rakiplerinden bir andım önde gibi. Ancak futbol bu; basit puan kayıpları seni vezir de eder rezil de…

 

 Galatasaray yönetimi ayağına kurşun sıktı 

Ligimizin her zaman iddialı ekibi Galatasaray geçen hafta sahasında Sivasspor’la 2-2 berabere kaldı. İki puan kaybedilince de liderlik koltuğu Beşiktaş’a geçti.

İşte bu maçın sonrasında Fatih Terim yaptığı konuşmada, zeminin bozukluğundan uzun uzun bahsetti. Özetle Terim, “Biz teknik bir takımız, pas yüzdemiz yüksektir. Fakat zeminin kötü oluşu futbolumuzu önemli oranda etkiliyor!” diye konuştu. Ardından, takımın önemli isimlerinden Belhanda da bir paylaşımda bulundu. O da iyi niyetiyle, yönetimin laf yapmak yerine bozuk zemine bir çare bulması gerektiğini vurguladı. Sonrasında da yanlış anlaşıldığını belirterek özür diledi.

Vay efendim, sen misin yönetime laf sokuşturan! Ve Belhanda’nın bileti kesildi.

Tek taraflı bu sözleşme feshi ile Galatasaray bu futbolcusuna büyük tazminat ödemek zorunda kalacak.

Ve üstelik şampiyonluğa oynayan takımın dengesini de bozmuş oldu. Yani, bir bakıma, herhangi bir başarısızlıkta teknik heyete bir koz vermiş oldu. Çünkü Fatih Terim, “Bu benim kararım değil ancak yönetime de uymak zorundayız” diye demeç verdi.

 

 Fenerbahçe, hâla sığ sularda kürek çekiyor 

Kanarya için bu sezonun başka bir anlamı var. Kazanırsa, şampiyonluk sayısını 20’ye çıkarıp, formasına 4’üncü yıldızı da takmış olacak.

Ve üstelik bu başarıya genç başkan Ali Koç’la ulaşılmış olacak. Buna hem camianın hem de Ali Başkan’ın çok ihtiyacı var.

Gel gelelim ki, Erol Bulut’lu Fenerbahçe inişli ve çıkışlı bir grafik sergiliyor. Örneğin, deplasmandaki 3-0’lık Konyaspor ve 1-0’lık Trabzonspor galibiyetlerinde başarıydı. Lakin öncesinde sahasındaki Göztepe yenilgisi ve Antalyaspor beraberliği büyük bir kayıptı.

İki maçta tam beş puan güme gitti. Alınsaydı, şu anda 3 puan farkla liderlik koltuğundaydı Fenerbahçe. Fakat karanlığın ardında her zaman bir ümit vardır. Söz gelimi bir hafta sonraki Beşiktaş’la olan maçı kazanırsa, tekrar liderlik koltuğuna oturabilir.

Anlayacağınız, Süper Lig’in Üç Atlısı da, düşe kalka, puanlara saça saça yarışa devam ediyor.

Etiketler: sporvitrini.com, Hüsameddin Acar, spor