Haber Detayı
2021-03-16 11:03
Tekvandoda Turkish Open’ın özel konuğu…

8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nı (Turkish Open 2021) Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Üyesi VE Dünya Tekvando Federasyonu (WT) Asbaşkanı Aicha Garad Ali yerinde takip ediyor.

Tekvandoda Turkish Open’ın özel konuğu…

8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nı (Turkish Open 2021) Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Üyesi VE Dünya Tekvando Federasyonu (WT) Asbaşkanı Aicha Garad Ali yerinde takip ediyor.

Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından düzenlenen ve tüm kategorilerde 46 ülkeden 1590 sporcunun mücadele ettiği turnuvanın bir de özel konuğu bulunuyor. Federasyon tarafından turnuvaya davet edilen IOC üyesi ve WT Asbaşkanı Aicha Garad Ali, İstanbul’da düzenlenen organizasyonu yakından takip ediyor. Cibutili Garad Ali,  WT Yönetim Kurulu  Üyesi ve Türkiye Tekvando Federasyonu Prof. Dr. Metin Şahin ile WT Yönetim Kurulu Denetçi Üyesi ve WTE Oyunlar Komitesi Başkanı Ali Sağırkaya’dan organizasyonla ilgili bilgiler aldı.

Aicha Garad Ali, turnuvada sporcularla yakından ilgilenirken dereceye girenlere madalya takdim etti. Ayrıca, Ali’nin de katılımıyla tekvando için önemli çalışmalara imza atan ve kısa bir süre önce vefat eden General Ahmed Fouly ve Milan Kwee için bir anma töreni düzenlendi.

 

 

Türkiye önemli bir paydaş

Turnuvanın pandemi koşullarında başarıyla düzenlendiğini belirten Ali, “Burada oldukça profesyonel bir yapı var. Zorlu pandemi şartlarında gerekli her önlem alınmış. Türkiye, bizim büyük önem verdiğimiz ve önemli paydaşlarımızdan birisi. Bu organizasyonda emeği geçenleri başta Federasyon Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin olmak üzere kutluyorum” dedi.

 

Önemli hizmetleri var

Türkiye Tekvando Federasyon Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin ise, “WT’den çalışma arkadaşım aynı zamanda IOC üyesi Aicha Garad Ali’nin buraya gelmesi bizler için çok önemli. Kendisi de buradaki organizasyonu gördü ve beğenisini dile getirdi. Aicha Garad Ali’nin tekvando başta olmak üzere birçok spor dalında önemli hizmetleri var. İstanbul’a gelerek bizlerle bir araya gelmesinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: 8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası, Turkish Open 2021, tekvando, Aicha Garad Ali , Türkiye Tekvando Federasyonu Prof. Dr. Metin Şahin

Yorumlar
Kategorideki Diğer Haberler
Türk tekvandosuna büyük onur...
Para tekvandoda büyük başarı!
Protestosu pahalıya maloldu!
Tekvandoda yönetim güven tazeledi!
Nur Tatar, üçlemenin peşinde...
Hakan Reçber Tokyo yolcusu
Esat Delihasan Corona’ya yenildi...
Tekvandoda Turkish Open’ın özel konuğu…
Bakan Çavuşoğlu tekvandocuları ziyaret etti
Antalya’da büyük spor zirvesi!
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, Dünya Tekvando Federasyonu (WT) Başkanı Chungwon Choue ile biraraya geldi
Artık sporcu yetiştirecek!
Tekvandonun Messi’si, şampiyon sporcumuz Servet Tazegül’ü erkek milli takım antrenörlüğü görevine getirdi
Başkan Huysuz millileri ziyaret etti
Başkan Huysuz, İstanbul’da ortak kampta bulunan büyük ve genç erkekler Milli Takıma, kaldığı otelde ziyaret etti
Uğur Kobaş’a altın rozet
Avrupa ve Dünya Karate Federasyonları Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş'a, Guadalajara'da Avrupa hakemliğinde 20. yılı tamamladığı için altın rozet verildi
Tekvandoda dört madalya geldi
Türkiye Tekvando Milli Takımı, Almanya Açık Tekvando Turnuvasını biri altın dört madalya ile tamamladı
Tekvandoda yine zirvedeyiz!
1. Avrupa Açık Plaj Tekvando Poomsae Şampiyonası’nda yedisi altın yirmi madalya kazandık
İspanya’da 12’den vurduk!
Tekvando Milli Takımımız, 12 sporcuyla mücadele ettiği İspanya Açık Tekvando Turnuvasını 12 madalya ile tamamladı