Haber Detayı
2021-03-18 12:16
Zirve Mercedes ya da Red Bull’un olur

Formula1’de Ferrari ile yarış yaşamını 2014’ten beri sürdüren ancak bu sezon İngiliz takımı Aston Martin'e transfer olan Sebastian Vettel, 2021 Bahreyn...

Zirve Mercedes ya da Red Bull’un olur

Formula1’de Ferrari ile yarış yaşamını 2014’ten beri sürdüren ancak bu sezon İngiliz takımı Aston Martin'e transfer olan Sebastian Vettel, 2021 Bahreyn test sürecine ve yeni takımına dair önemli açıklamalar yaptı.

Eski dünya şampiyonu Sebastian Vettel, 2021 Bahreyn test sürecinde yeterli verimi sağlayamadı. Test sürüşünde en iyi derecesini 1.33.742'lik süreyle ilk seansda gerçekleştiren Alman pilot Vettel,  toplam da 117 tur atabildi.

Ferrari motoru sonrası Aston Martin'de Mercedes motoruna uyum sağlamaya çalışan Vettel, bu konuda aceleci davranmak istemiyor.

 

Son gün atılan turlar çok yararlı

Vettel “Bu konularla zihnimi meşgul etmiyorum. Belki yaştan, belki tecrübeden ötürü fakat 10 yıl önce muhtemelen panik halinde olurdum. Fakat şu anda panik yapmamın herhangi bir yardımı dokunur muydu? Sanmam. Sadece yapmak istediğimiz şeyleri yapmaya ve zamanımızı değerlendirmeye çalışıyoruz. Halen biraz sürüşümüz var ve son günümüzde attığımız turlar çok, çok faydalıydı. Yani daha kötü olabilirdi. Daha iyi de olabilirdi fakat daha kötüsü de olabilirdi. Dolayısıyla sakin kalmaya, her şeyi tek tek yapmaya ve zamanı geldiğinde ilerlemeyi bilmeye dayandığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

 

1.5 günde hazır olmak pek mümkün değil

Yeni sezonda kısıtlamalar nedeniyle 3üç gün süren test sürüşlerinden de şikayetçi olan Vettel "Yani herhangi birisinin, araçta sadece 1.5 gün geçirdikten sonra geçen sene 20 haftada 17 yarış düzenlediğimizdeki gibi hazır olmasının imkansız olduğunu düşünüyorum. Doğal olarak uyum sağlamamız ve eski formumuza dönmemiz zaman alacak. Fakat elbette bazılarının daha çok, bazılarının daha az zamana ihtiyacı olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak sezon öncesi test dönemini başarısız geçiren Mercedes takımı için de konuşan Sebastian Vettel "Mercedes'in son senelerde sahip olduğu mucizevi turlara sahip olmadığını söylememiz adil olur. Ancak yine de ilk yarışta onların iyi olacağından eminim. Red Bull, yapması gereken şeyi yapıyor yani mücadele ediyor. Bu açıdan ya Mercedes ya da Red Bull zirvede olacaktır" ifadelerini kullandı.

Etiketler: Aston Martin, Sebastian Vettel, Mercedes, Formula 1