Haber Detayı
2021-03-29 10:41
Bu gurur Afyonkarahisar’ın

11-12 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar'da düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası’nda bir ilk yaşanacak. 16 yaşındaki Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım, Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemi...

Bu gurur Afyonkarahisar’ın

11-12 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar'da düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası’nda bir ilk yaşanacak. 16 yaşındaki Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım, Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemizi Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nda temsil edecek ilk kadın sporcu olacak.

Şampiyonaya Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in destekleriyle katılacak Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım, “Eylül ayını iple çekiyorum. Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemi temsil etmek benim için büyük bir gurur. İnşallah şampiyonaya iyi hazırlanıp, bana güvenen insanları mahcup etmeyeceğim” dedi.

 

Afyon için gurur vesilesi

Tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Milli Sporcu Irmak Yıldırım’ı gönülden tebrik ettiğini söyledi. Irmak’ın henüz 16 yaşında olmasına rağmen büyük bir cesaret örneği gösterdiğini söyleyen Başkan Zeybek, Afyonkarahisar için gurur vesilesi olduğunu ifade etti. Yarışmada Milli Sporcu Irmak’a şimdiden başarılar dileyen Başkan Zeybek, Milli Sporcumuzu yetiştiren hocalarına ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’na desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

En iyi şekilde temsil edecek

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ise Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e teşekkür etti. Zeybek Başkan'ın daima yanlarında olduğunu dile getiren Akülke, “Bizler de Başkanımızın ilgi ve alakasına karşılık büyüme çabasındayız. Afyonkarahisar'ı hem ülkemizde hem de dünyada en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz. Bugün çok heyecanlı bir gün. Bir ilki Türkiye ve Afyonkarahisar olarak yaşıyoruz. 16 Yaşında bir bayan sporcumuz Anadolu'nun bu güzel kentinde Afyonkarahisar'ı Dünya Kadınlar Şampiyonasında temsil edecek. Bu da Afyonkarahisar ve ülkemiz için gurur verici. Buradaki hedefimiz üç yıl sonra Afyonkarahisar'a kupa ve madalya getirmek. İnşallah kazasız bir yarış çıkarır ve Afyonkarahisar ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eder ”şeklinde konuştu.

 

 

Eylül ayını iple çekiyor

2018 yılından itibaren yurt dışında yarışlara katıldığını belirten Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım, ”11 yaşımdan itibaren birçok motosiklet yarışına katıldım. En son Avrupa ve Balkan Şampiyonalarında ülkemi temsil ettim. Bu alanda hedeflerim var. Antrenmanlarımı sürdürüyorum. Kendimi sürekli geliştiriyorum. Avrupa ve dünya şampiyonasında başarılı olup kupalar kazanmak istiyorum. Şimdiden Eylül ayını iple çekiyorum. Afyonkarahisar Belediyesi'nin desteğiyle ülkemi temsil etmek benim için büyük bir gurur. İnşallah şampiyonaya iyi hazırlanıp, bana güvenen insan mahcup etmeyeceğim ”dedi.

 

Avrupa ve Balkanlarda ülkemizi temsil etti

Motor sporlarının en gözde organizasyonları arasında yer alan Dünya Motokros Şampiyonası'nın bayanlar sınıfında milli sporcu Irmak Yıldırım, ülkemizi temsil eden ilk Türk sporcu olacak. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek Dünya Motokros Şampiyonası'nda mücadele edecek genç bayan yarışçı unvanını da alacak olan Yıldırım, Avrupa ve Balkan Şampiyonalarında da ülkemizi temsil etti. Milli sporcumuz, 2017 yılından itibaren Türkiye Şampiyonalarına katılıyor.

Etiketler: Afyonkarahisar Belediyesi, motosiklet, motor sporları, Irmak Yıldırım, spor