Haber Detayı
2021-06-01 05:36
Ece Haraç Tunus'ta gümüş madalya kazandı

ITTF tarafından Tunus´ta düzenlenen WTT Gençler Yıldızlar Masa Tenisi Açık Turnuvasında mücadele eden Yalovalı Masa Tenisçi Ece Haraç, ikinciliği elde ederek gümüş madal...

Ece Haraç Tunus'ta gümüş madalya kazandı

ITTF tarafından Tunus´ta düzenlenen WTT Gençler Yıldızlar Masa Tenisi Açık Turnuvasında mücadele eden Yalovalı Masa Tenisçi Ece Haraç, ikinciliği elde ederek gümüş madalya kazandı. Tunus'un başkenti Tunus'daki Rades Omnisport Salonunda oynanan karşılaşmalara 13.sıradan seri başı olarak katılan Ece Haraç, elemeler 3.grupta Tunuslu Mahjoub ve Slovak Wiltschkova´yı aynı sonuçla 3-0 yenerken Rus Abraamian´a 3-1 yenildi. Grubunu ikinci tamamlayan Haraç, Ana Tablo´ya yükseldi. Ana Tablo son 16 turunda Rus Salautina´yı 3-1, çeyrek finalde Hırvat Arapovic ve yarı finalde ise Hintli Swastika Ghosh´yi aynı sonuçla 3-2 mağlup eden Ece Haraç finale yükseldi.
Gençler dünya sıralamasında 53.sırada yer alan Ece Haraç finalde dünya 43.sü ve kendisinden 2 yaş küçük 2004 doğumlu Rus Vlada Voronina ile karşılaştı. Milli sporcumuz ilk iki seti forehandten bulduğu sayılarla 11-8, ikinci seti ise backhandten aldığı sayılarla 11-7 kazanarak 2-0 öne geçti. İlk iki sette Haraç ve rakibi 12'şer basit hata ile oynadılar. Üçüncü sette Ece Haraç, 9 basit hata ile oynayınca Rus raket seti 11-5 kazandı. Dördüncü set büyük çekişme içerisinde karşılıklı sayılarla geçti. Ece 8, rakibi ise 7 basit hata yaparken, Voronina forehandten bulduğu sayılarla bu seti de 11-9 alarak 2-2 eşitliği sağladı. Galibin belli olacağı beşinci ve son sette Ece 6'sı backhand, 5'i ise forehandten olmak üzere 11 basit hata ile oynarken, solak Rus rakibi 9 basit hata yaptı. 10-10'a kadar maç karşılıklı sayılarla geçti. Milli sporcumuz iki kez maç sayısı kullanma şansını değerlendiremeyip, üst üste üç hücum hatası yapınca seti 14-12 maçı da 3-2 kaybetti ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Maç boyunca Milli sporcumuz toplam 40 basit hata yaparken, Rus rakibi 32 basit hata ile maçı tamamladı. Bu sonuçla Rus raket Voronina, 2019 Gençler İspanya Açık Turnuvası'ndan sonra ikinci açık zaferini elde etmiş oldu.

HABER: MASA TENİSİ DÜNYASI

Etiketler: Masa Tenisi, Ece Haraç, WTT, Tunus Açık Turnuvası