Haber Detayı
2021-06-01 19:52
Türkiye - Almanya: 3-0

İtalya’nın Rimini şehrinde devam eden Milletler Ligi’nde mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımımız, beşinci maçında Almanya’yı 3-0 mağlup etti....

Türkiye - Almanya: 3-0

İtalya’nın Rimini şehrinde devam eden Milletler Ligi’nde mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımımız, beşinci maçında Almanya’yı 3-0 mağlup etti.

Karşılaşmanın ilk setinde Hande, Eda, Cansu ve Ebrar ile sayılar bulan Milliler, rakibinin servis hatalarından yararlanarak ilk teknik molaya 8-7 üstün girdi. Özellikle Ebrar'ın 2'den, 4'den ve 6'dan sayılarıyla üstünlüğü ele geçiren Filenin Sultanları Hande ve Eda'nın skor katkısıyla ikinci teknik molaya da 16-11 önde girdi. Mola sonrası Almanya servis kaçırmaya devam ederken, Milliler Meliha, Eda ve Ebrar'ın sayılarıyla ilk seti 25-20 kazandı. İlk sette Ebrar 7 sayı üretirken, Almanya 6'sı servis hatası olmak üzere 9 basit hata yaptı. İkinci sete Almanya etkili başladı. Alsmeier ve Vanjak'ın sayılarıyla rakibimiz ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Mola sonrası iyi savunma ve blok yapan Filenin Sultanları Alman hücumlarını durdururken,  Meliha, Kübra ve Hande ile sayılar bulunca ikinci teknik molaya 16-13 üstün girdi. Son bölümde Eda, Ebrar ikilisi ile 7 sayı bulan Milliler, Meliha ve Kübra'nın 4'den bulduğu sayılarla bu seti de 25-20 kazandı ve skoru 2-0 yaptı.
Üçüncü sete çok etkili servisler atarak başlayan Almanya üst üste Orthmann ile sayılar bulurken, üç servis kaçırmasına rağmen ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Mola sonrası iyi savunma yapmaya başlayan ve pasör değişikliği ile oyuna giren Naz'a başarılı manşet getiren Milliler, Ebrar'ın 2'den bulduğu 6 sayı ile arayı kapattı. Hande ve Naz'ın katkılarıyla Milliler ikinci teknik molaya 16-13 önde gidi. Mola sonra Filenin Sultanları Hande'nin 4'den iki, Eda'nın 2'den tek ayak hücumu ile sayılar bulurken, Almanya Alsmeier ve Orthmann ile farkı bire indirdi 19-18. Ancak Naz'ın biri blok, diğeri ace olmak üzere 2 sayısı, Ebrar'ın üst üste 3 sayısı ile Milliler seti 25-22 maçı da 3-0 kazandı.  

Almanya galibiyeti ile namağlup ünvanını koruyan ve puanını 13’e çıkaran millilerimizde Ebrar 21, Eda 11, Hande 9, Meliha 5, Naz 3, Kübra 2 ve Cansu 1 sayıyla oynadı. 

Filenin Sultanları, Milletler Ligi’ndeki altıncı maçında 2 Haziran Çarşamba günü TSİ saat 17.00’de Çin ile karşılaşacak. Müsabakayı, TRT Spor Yıldız naklen yayınlayacak.

HABER: MURAT İLTER

 

Etiketler: