Haber Detayı
2021-06-08 17:43
Filede tarih yazıyoruz

CEV Avrupa Konfederasyonu’nun düzenlediği Altın Ligi Turnuvası’nda ülkemizi C Grup’ta temsil...

Filede tarih yazıyoruz

CEV Avrupa Konfederasyonu’nun düzenlediği Altın Ligi Turnuvası’nda ülkemizi C Grup’ta temsil eden A Milli Erkek Voleybol Takımımız Çekya, Portekiz ve Belarus ile 2 etapta yapılan karşılaşmalar sonucunda rakiplerini yenerek namağlup 4’lü finalin yolunu tuttu.Grubu lider olarak tamamlayan Millilerin hedefi ikinci kez şampiyonluk. Bayan Milli takımımız da Milletler Ligi’nde 7’de 7 galibiyet alarak her iki takımız da tarih yazmayı sürdürüyor.

 

Nedim Özbey’in ekibi rakiplerini dize getirdi

Milli Takımmız, Başantrenör Nedim Özbey yönetimde Murat Yenipazar, Adis Lagumdzija, Baturalp Burak Güngör, Yiğit Gülmezoğlu, Oğuzhan Karasu, Bedirhan Bülbül, Beytullah Hatipoğlu, Caner Ergül, Arda Bostan, Kaan Gürbüz, Efe Bayram, Mirza Lagumdzija, Ahmet Tümer ve Mustafa Cengiz’den oluşan kadrosu ile rakiplerini dize getirdi.

 

Milliler ilk etabı lider tamamladı

Filenin Efeleri Milli Takımmız 28-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında Belarus’ta yapılan 1. Etap karşılaşmalarında yapılan ilk maçında Çekya’yı 3-1, ikinci maçında Portekiz’i 3-0 ve üçüncü maçında da ev sahibi Belarus’u da 3-0 yenip ilk etabı lider tamamladı. 

 

Dörtlü finale kalan milliler gurur yaşadı, yaşattı

İlk etabı lider tamamlayan Millilerimiz Portekiz’in ev sahipliği yaptığı 2. Etapta da ilk maçında Belarus’u 3-0, ikinci maçında Portekiz’i aynı skorla 3-0 ve son maçında da Çekya’yı 3-1 yenmeyi başardı. Rakiplerine sadece 2 set veren efeler 6’da 6 yaparak gurubu lider olarak tamamlamanın büyük gururunu yaşadılar ve bizlere de yaşattılar.

 

İkinci kez şampiyonluk bekliyoruz

Grubu’nu namağlup lider olarak tamamlayan A Erkek Milli takımımız 19-20 Haziran 2021 tarihlerinde Belçika’nın ev sahipliğini yapacağı dörtlü finalde Belçika, Estonya ve Ukrayna ile şampiyonluk mücadelesi verecek. Üçüncü kez dörtlü finale kalan Millilerimiz Altın Ligi’nin son şampiyonu olarak katılacağı dörtlü finalden de şampiyon olarak çıkmasını bekliyoruz. Yolları açık olsun.

 

Bedirhan, Adis ve Burak zirvede yer aldı

Altın Ligi’nde takım olarak dörtlü finale kalan Milli takımımızda milli oyuncularımızdan Bedirhan Bülbül, AdisLagumdzija ve Burak Güngör, bireysel istatistiklerde de zirvede yer buldu.

Grup etabı karşılaşmalarının ardından Milli Takımımızın orta oyuncularından Bedirhan Bülbül 17 blok sayısına imza atarak en çok blok yapan oyuncular listesinde zirvede yer aldı.

En skorer oyuncular listesinde ise Milli Takımımızın pasör çaprazlarından Adis Lagumdzija ürettiği 116 sayıyla ilk sırada bulunuyor. Adis ayrıca 90 smaç sayısıyla, en iyi smaçörler listesinin birinci sırasında kendisine yer buldu.

En çok servis sayısı (ace) bulan oyuncular listesinde de milli oyuncularımız Adis Lagumdzija 16 ve Burak Güngör 12 ace ile ilk iki sırada yer alarak dikkatleri çekti.

 

Grup maçları sonrası Nedim Özbey’in değerlendirmesi

2021 CEV Avrupa Altın Ligi’nde üst üste 3. kez dörtlü finale kalmayı başaran A Milli Erkek Voleybol Takımımızda başantrenör Nedim Özbey, karşılaşmaların ardından değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz yıl COVID-19 pandemisi nedeniyle Avrupa Altın Ligi’nin düzenlenmediğini hatırlatan Özbey, “Bu yıl yeniden Avrupa Altın Ligi’ndeyiz. Son şampiyon unvanıyla mücadele ediyoruz. C Grubu’nda rakiplerimize yalnızca iki set verdik. Genç oyuncuların ağırlıklı olduğu, dinamik bir kadromuz var. Ülkemizde erkek voleybolunun ilerlemesi adına böylesine genç ve yetenekli çocukların olması çok önemli. Sporcularımız hepimizi çok gururlandırıyor ve gelecek günler için umut vadediyor. Şimdi önümüzde Avrupa Altın Ligi dörtlü finali var. Orada da en iyi şekilde mücadele ederek yeniden şampiyon olmak istiyoruz. Bunu da başaracak gücümüz var. Bu başarı yolculuğumuzda bizlere her türlü imkânı sağlayan ve sonuna kadar güvenen TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a da çok teşekkür ediyorum” dedi.

2018 yılından bu yana A Milli Erkek Voleybol Takımımızın başında bulunan başantrenör Özbey, millilerin başında 1 Avrupa Altın Ligi şampiyonluğu yaşarken, 2019 Avrupa Şampiyonası’nda da millilerimizi son 16 turuna taşımayı başarmıştı.

Etiketler: sporvitrini.com, spor, Tayyar Sümen, voleybol