Haber Detayı
2021-06-13 20:16
Masa Tenisinde Fenerbahçe çifte şampiyon

Masa Tenisi Federasyonun eski başkanlarından merhume Suzan Özbek'in adını taşıyan 2020-2021 sezonu Türkiye Süper Ligi Burdur Mehmet Akif Üniversitesi Spor Kompleksi Merkez Spor Salonunda oynanan maçlarla tamamlandı. Müsabakalar sonunda Erkeklerde ve Kadınl...

Masa Tenisinde Fenerbahçe çifte şampiyon

Masa Tenisi Federasyonun eski başkanlarından merhume Suzan Özbek'in adını taşıyan 2020-2021 sezonu Türkiye Süper Ligi Burdur Mehmet Akif Üniversitesi Spor Kompleksi Merkez Spor Salonunda oynanan maçlarla tamamlandı. Müsabakalar sonunda Erkeklerde ve Kadınlarda Fenerbahçe şampiyonluğu elde etti.
Erkeklerde son maçında en yakın takipçisi İstanbul Büyükşehir'i 3-0 mağlup eden Fenerbahçe yenilgisiz olarak 28 puanla 6. kez Süper Lig şampiyonluğunu elde etti. İstanbul Büyükşehir 24 puanla ikinci, KBS MTD 23 puanla üçüncü sırayı elde etti.
Kadınlarda ise sezonun son maçında en yakın takipçisi Kocasinan Belediyesi'ni 3-1 mağlup eden Fenerbahçe nağmalup olarak 28 puanla tarihindeki 14.Süper Lig şampiyonluğuna uzandı. Kayseri temsilcisi Kocasinan Belediyesi 24 puan ve averajla ikinci sırayı alırken, aynı puanlı Trabzonspor üçüncü oldu.

Erkeklerde ve kadınlarda ilk devre sonunda ilk sekize giremeyen takımların yer aldığı Klasman Grubu maçları sonunda Erkeklerde Çorum Belediyesi, Kadınlarda ise Çorum Gençlik takımları klasman birinciliğini elde ettiler. Müsabakalar sonunda Klasman grubunu son dört sırada tamamlayan Erkeklerde Şahinbey Belediyesi, Düzce Gençlik, Antalya BŞB Asatspor ve Globalspor, Kadınlarda ise İstanbul VMT, Elazığ MTİ, Elazığ Gençlik ve İstanbul DSİ takımları Türkiye 1.Ligi´ne düştüler.

HABER: MASA TENİSİ DÜNYASI

Etiketler: Masa Tenisi, TMTF, Süper Lig