Haber Detayı
2021-06-19 20:37
G.Saray’ın yeni başkanı Burak Elmas

Galatasaray'ın 38. Başkanı Burak Elmas oldu. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleşen ve Sarı Kırmızılı kulübün tarihine geçecek o...

G.Saray’ın yeni başkanı Burak Elmas

Galatasaray'ın 38. Başkanı Burak Elmas oldu. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleşen ve Sarı Kırmızılı kulübün tarihine geçecek olan beş adaylı seçim büyük bir heyecana sahne oldu. Son sandığa kadar kıyasıya geçen yarış sonucunda Burak Elmas, Mustafa Cengiz'in ardından Galatasaray başkanlık koltuğuna oturdu.

Galatasaray Lisesi'nde sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi, 15.00'te sona ererken, otuz sandıkta kullanılan 4731 oyun sayım ve tasnif işlemleri de sonuçlandı. Mustafa Cengiz'in sağlık sorunları nedeniyle yeniden aday olmadığı Sarı Kırmızılılarda başkanlık yarışına Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit Şardan katıldı. Özellikle Eşref Hamamcıoğlu'nun 28. sandığa kadar üstünlüğüyle süren kıyasıya yarışın galibi Burak Elmas olurken, Galatasaray'ın da 38. Başkanı oldu. Burak Elmas ve yönetim kurulu, üç yıl süreyle görev yapacak.

 

Hangi aday, kaç oy aldı?

Burak Elmas                : 1541

Eşref Hamamcıoğlu     : 1500

Metin Öztürk               : 893

Yiğit Şardan                : 679

İbrahim Özdemir                  : 92

 

TFF'den kutlama mesajı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray'da başkanlığa seçilen Burak Elmas için tebrik mesajı yayımladı.

Federasyonun resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı, "Galatasaray Spor Kulübü'nün bugün gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda başkanlığa seçilen Sayın Burak Elmas ve Yönetim Kurulu üyelerini kutlar, yönetim dönemlerinde görevlerinde başarılar dileriz."

 

Burak Elmas ve vaatleri

Seçim öncesi vaatlerin sunulduğu bir programda konuşan Burak Elmas "Galatasaray'ın uzun zamandır çözülemeyen problemlerini, bizi Galatasaraylı yapan kuruluş idealleri ve değerlerinin artık arzu ettiğimiz şekilde yaşanmadığını görerek bir çözüm üretmek istedik.” demişti.

Sarı Kırmızılı kulübün yeni başkanı Burak Elmas, verdiği vaatlerde, “Bu iktidar mücadelesi olarak değil Galatasaray'ın geleceği olarak gördüğümüz bir yola çıkış. Galatasaray'ın geleceği için taşın altına elini elimizi koymaya karar verdik. Galatasaraylıların şikayet ettiği seçim dönemi alışkanlıklarından uzak durmaya, problemleri detaylı çalışmaya, oy için değil yetkinlik için değerli insan kaynağını kazandırmaya, sorunları çok önce çalışarak ilk gün çözüm önerilerini ilk gün için hazırlamaya çalıştık. Hiç kimseden teveccüh görerek değil kendi inisiyatifimizle Galatasaray ailemize olan görevimiz olarak bu çözümü ürettik. Bu çözüme karşılık bir teveccüh oluşmasını bekledik. Bugün de bu teveccühün oluştuğunu görüyorum. Yapmak istediklerimizin anlaşılmasından dolayı çok mutluyum." dedi.

Etiketler: Galatasaray, Burak Elmas, genel kurul, seçim, spor