Haber Detayı
2021-07-11 06:38
Copa America'da şampiyon Arjantin

Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan sonra dünya futbolunun en önemli ikinci kıta organizasyonu olan Copa America'da şampiyonluğa finalde Brezilya'yı Maracana'da 1-0 mağlup eden Arjantin ulaştı. 28 yıllık kupa hasrete son veren mavi-beyazlılar Copa America'yı tarihler...

Copa America'da şampiyon Arjantin

Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan sonra dünya futbolunun en önemli ikinci kıta organizasyonu olan Copa America'da şampiyonluğa finalde Brezilya'yı Maracana'da 1-0 mağlup eden Arjantin ulaştı. 28 yıllık kupa hasrete son veren mavi-beyazlılar Copa America'yı tarihlerinde 15. kez evlerine götürmüş oldular. 
Copa America 2021 finalinin 21. dakikada Rodrigo De Paul'ün uzun pasıyla ceza sahasına giren Di Maria aşırtma bir vuruşla takımını öne geçirdi. Brezilya beraberliği sağlamak için tüm hatlarıyla yüklense de eşitliği sağlayacak golü bulamadı. 90 dakika sonunda sevinen Arjantin olurken, 28 yıllık kupa hasretine de son vermiş oldular. Son kupasını 1993'de kazanan Arjantin, 28 yılda 4 kez final oynamasına rağmen mutlu sona ulaşamadı. Mavi-beyazlılar bir kez de üçüncü olurken, iki kez Brezilya'ya, birer kez de Uruguay ve Peru'ya çeyrek finalde elendi. Arjantin 2001'de Kolombiya'da yapılan şampiyonaya ise sporcularının ölüm tehtidi alması sebebiyle katılmamıştı. 

Kariyerine birçok kulüp şampiyonluğu bulunan Lionel Messi ise kariyerinde ilk kez Milli forma ile şampiyonluk sevinci yaşadı. 

Etiketler: copa america, lionel messi