Haber Detayı
2021-07-11 21:14
Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz oldu

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri geride kaldı. Tüm boylarda büyük bir çekişmenin yaşandığı Kırkpınar'da  başpehlivan finalde rakibi İsmail Koç'u yenen Ali Gürbüz oldu. 
Erkan Ertan, Özkan Yılmaz, Recep Kara, Yıldıray A...

Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz oldu

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri geride kaldı. Tüm boylarda büyük bir çekişmenin yaşandığı Kırkpınar'da  başpehlivan finalde rakibi İsmail Koç'u yenen Ali Gürbüz oldu. 
Erkan Ertan, Özkan Yılmaz, Recep Kara, Yıldıray Akın, Faruk Akkoyun'u yenen İsmail Koç ile Osman Özgün, Tanju Gemici, Ertuğrul Dağdeviren, Serhat Gökmen ve Orhan Okulu'yu mağlup eden Ali Gürbüz, final karşı karşıa geldi.
Müsabakanın 48. dakikasında İsmail Koç'u bastırarak puan alan 2011, 2012 ve 2019 Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz, 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı olmayı başardı.Ali Gürbüz, bu sonuçla altın kemerde ikinci seriyi yakalamış oldu. Gelecek yıl da başpehlivan olduğu takdirde Ali Gürbüz altın kemerin ebedi sahibi olacak.

660.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde boylarına göre dereceye giren güreşçiler şöyle:
Minik-1:
1- Fırat Bozca / Balıkesir
2- Osman Kazımoğlu / İstanbul
3- Efe Koç / Antalya
3- Salih Yıldız /
Kocaeli 
Minik-2:
1- Yiğit Ada Aluç 
/ Antalya
2- Muhammet Mustafa Kalyon / Yalova
3- Cemal Yiğit Purcu / İstanbul
3- Demirhan Efe Koçyiğit / Çankırı
Teşvik-1:
1- Caner Aslan / Tekirdağ
2- Umut Talha Uslu / İstanbul
3- Hasbi Bozca / Balıkesir
3- Seyfettin Bulut / 
Antalya
Teşvik-2:
1- Bayram Gümüşdağ / Edirne
2- Efe Hasan Kablan / İstanbul
3- Özel Özgür Aslan / İstanbul
3- Aşkın Gönültaş / İstanbul
Tozkoparan:
1- Ferhat Yiğit / Çorum
2- Osman Nuri Çıldam / Muğla
3- Efe Şahan / Balıkesir
3- Serkan Tarım / İstanbul
Ayak:1- Hüseyin Şenel / Samsun
2- Yasin Yeşil / Antalya
3- Yusufcan Akdaş / Balıkesir
3- Umut Erdoğan / Ankara
Deste-1:
1- Ozan Kıl / Muğla
2- Emirhan Taş / İstanbul
3- Mecit Bıçak / Balıkesir
3- Alperen Düzenci / Çorum
Deste-2:
1- Ömer Faruk Kırat / Ankara
2- Taha Yakup Temel / Tokat
3- Alperen Atar / Bursa
3- Berk Avcı / Bursa
Deste-3:
1- Sinan Yıldız / Kocaeli
2- Alperen Zemherioğlu / Antalya
3- Eren Kalkan / Ankara
3- Ömer Yasir Gökkaya / Antalya
Küçük Orta Küçük:
1- Adil Kıvrak / Antalya
2- Kadir Güleşen / Çankırı
3- Efe Kölebaş / Antalya
3- Mert Arıcı / Kocaeli
Küçük Orta Büyük:
1- Uğur Şimşek / Antalya
2- Seçkin Doğan / Kocaeli
3- Yıldıray Pala / istanbul
3- Oğuzhan Şimşek / Antalya
Büyük Orta:
1- Tufan Güzel / Antalya
2- Osman Kan / Antalya
3- Serdar Yıldırım / Sakarya
3- Yunus Emre Yaman / Zonguldak
Başaltı:
1- Yusuf Can Zeybek / Antalya
2- Mustafa Taş / Ankara
3- Feyzullah Aktürk / Çanakkale
3- Süleyman Başar / Antalya
Baş:1- Ali Gürbüz / Antalya
2- İsmail Koç / Edirne
3- Orhan Okulu / Antalya
3- Faruk Akkoyun / Kocaeli
En iyi peşrev:
1- Şafak Yanık / Edirne
2- Serkan Üğdüşer / Edirne
3- Engin Kırbiç / Edirne

Etiketler: 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim

Yorumlar
Kategorideki Diğer Haberler
Kırkpınar'da çeyrek finalistler belli oldu
Tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri başladı
Rıza 10. kez Avrupa'nın zirvesinde
Kerem Kamal Tokyo vizesini kaptı
Reşit Karabacak unutulmadı
Yağlı güreşçilere müjdeli haber!..
Yarıgin Turnuvası'nda Türkiye Rüzgarı!
Türkiye Rusya'da düzenlenen İvan Yarıgin Grand Prix Turnuvasında 3 gümüş 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazandı
Minderde kan değişimi
A Milli Serbest Güreş Takımı’nın teknik kadrosunda antrenör değişikliğine gidildi.
Milli güreşçilerden Sırbistan’da 18 madalya
Türkiye, 2 altın, 5 gümüş ve 11 bronz olmak üzere toplam 18 madalya
Minderden üç madalya geldi
Avrupa 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nın 6. gününde sporcularımız serbest stilde birer altın, gümüş ve bronz madalyanın sahibi oldu
Güreşte milli heyecan!
Avrupa Güreş Şampiyonası Romanya’nın başkenti Bükreş’te Pazartesi günü başlıyor
Yasemin’den 4. Altın
Romanya’nın başkenti Bükreşte devam eden Avrupa Güreş Şampiyonasında ülkemizi 76 kiloda temsil eden Avrupa ve Dünya şampiyonu güreşçimiz Yasemin Adar
Kadınlarımız Avrupa Üçüncüsü
Kadın Güreş Milli Takımı, Romanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nı üçüncü bitirdi
Rıza Kayaalp, finale yükseldi
Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen organizasyonda erkekler grekoromen stil 130 kiloda yarı final maçına çıkan Rıza Kayaalp, Estonyalı rakibi Heiki Nabi’yi 4-0 yenerek adını finale yazdırdı
“Çok iyi bir jenerasyon yakaladık”
7. Avrupa Şampiyonluğu’na ulaşarak büyük bir başarıya imza atan güreşçimiz Taha Akgül, TRT SPOR’da yayınlanan Spor Stüdyosu programına konuk oldu
Spor basını iftarda buluştu
Türkiye Güreş Federasyonu’nun geleneksel iftar yemeği, Spor Medyasını buluşturdu