Haber Detayı
2021-08-15 19:18
Teqball Federasyonu Genel Kurulu yapıldı

Futbol ile Masa Tenisi'nin bir karışımı olan Teqball'un Nisan 2021'de kurulan ulusal Federasyonu 1.Olağan Genel Kurulunu 15 Ağustos 2021 tarihinde İstanbul'da yaptı. Tek liste olarak seçime giren Dr.Sabahattin Sabrioğlu, delegelerin tamamının oyunu alarak oy birli...

Teqball Federasyonu Genel Kurulu yapıldı

Futbol ile Masa Tenisi'nin bir karışımı olan Teqball'un Nisan 2021'de kurulan ulusal Federasyonu 1.Olağan Genel Kurulunu 15 Ağustos 2021 tarihinde İstanbul'da yaptı. Tek liste olarak seçime giren Dr.Sabahattin Sabrioğlu, delegelerin tamamının oyunu alarak oy birliği ile Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.
İstanbul'da yapılan Genel Kurula Teqball Federasyonunun kurucu kulüplerinin delegeleri katıldı. Divan Başkanlığını, Federasyonun kurucu başkanı Sebahattin Keskin yaparken, Ekrem Albayrak Divan Başkan Yardımcılığını, Hüseyin Gazi Yılmaz ise Divan üyeliğini yaptı. Divan seçiminin ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Faaliyet Raporu, tahmini bütçenin oy birliği ile ibra edilmesinin ardından, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunun asil ve yedek üyelerinin belirlenmesine geçildi.

Dr.Sabahattin Sabrioğlu Yönetim Kurulu başkanlığına seçilirken, Sebahattin Keskin, Haldun Yamakoğlu, Akın Öner, Faruk Ügümü, Mehmet Çelik ve Mehmet Tayfun Karaalp Yönetim Kurulu asil üyeliğine, Ekrem Albayrak, Hüseyin Gazi Yılmaz, Murat İlter, Erden Aktoğu, Mehmet şevki Özhan, Hasan Tatoğlu ve Hasan Yılmaz Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine, Osman Kalyoncu, Ali Çıtlakoğlu ve Yunus Bedri Örnek ise Denetleme Kurulu üyeliklerine seçildiler.

Teqball Federasyonu kurucu başkanı Sebahattin Keskin, verilen önerge sonrası Genel Kurul Kararı ile Onursal Başkanlığa getirildi.

Teqball Federasyonu 1.Olağan Genel Kurulu sonrasında Yönetim Kurulu başkanlığına getirilen Dr.Sabahattin Sabrioğlu ''En kısa zamanda Federasyonumuzun Kurullarını oluşturarak çalışmalara başlayacağız. Masa Tenisi ile futbolun bir karışımı olan ve dünyada 100 ülkede Federasyonu bulunan Teqball'u kısa zamanda Türkiye'nin en sevilen ve en popüler spor branşı yapacağız'' diye konuştu.

Etiketler: teqball, Dr.Sabahattin Sabrioğlu, Sebahattin Keskin, Murat İlter, Erden Aktoğu