Haber Detayı
2021-08-26 19:26
Masa Tenisi Milli takımı Avrupa elemelerinde

Masa Tenisi Kadın ve Erkek A Milli takımlarımız, 27-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Belgrad'da yapılacak olan 2021 Avrupa Takımlar Şampiyonası grup elemelerinde mücadele edecekler. Sibel Altınkaya, Ece Hara&cced...

Masa Tenisi Milli takımı Avrupa elemelerinde

Masa Tenisi Kadın ve Erkek A Milli takımlarımız, 27-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Belgrad'da yapılacak olan 2021 Avrupa Takımlar Şampiyonası grup elemelerinde mücadele edecekler. Sibel Altınkaya, Ece Haraç, Gülpembe Özkaya ve Simay Kulakçeken'den oluşan Kadın A Milli takımımız A Grubunda Yunanistan ve Bosna Hersek ile mücadele edecek. İbrahim Gündüz, Talha Yiğenler, Batuhan Ulucak ve Tugay Yılmaz'dan kurulu Erkek A Milli takımımız ise D Grubunda İsrail, Bosna Hersek ve Galler ile karşılaşacak. Grup eleme maçları sonunda 5 kadın, 6 erkek takımı finallere katılma hakkı kazanacak.

Elemelerde 24 ülke yer alacak

Avrupa Takımlar Şampiyonası Kadınlar elemelerinde; Türkiye ile birlikte Hırvatistan, İngiltere, Slovenya, Finlandiya, Bulgaristan, Litvanya, Norveç, Yunanistan, Bosna-Hersek, Estonya, Faroe Adaları, İrlanda ve Galler mücadele edecek. Erkekler elemelerinde; Türkiye'nin yanı sıra
 İsviçre, Hollanda, Litvanya, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, San Marino, Finlandiya, İsrail, İrlanda, Estonya, Karadağ, Norveç, Bosna-Hersek, Faroe Adaları ve Galler yer alacak.

 

Finaller Romanya'da

Gazprom 2021 Avrupa Takımlar Şampiyonası, 28 Eylül - 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Romanya'nın Cluj kentinde 24 kadın ve 26 erkek takımının katılı ile oynayacak. Şimdiye kadar erkeklerde 20 ve kadınlarda ise 19 takım finallere katılmaya hak kazandı. Erkeklerde; Almanya, Romanya, İsveç, İngiltere, Fransa, Avusturya, Slovenya, Portekiz, Belçika, Slovakya, Hırvatistan, Danimarka, Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, İspanya, Polonya, Yunanistan, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Kadınlarda; Romanya, Avusturya, Rusya, Macaristan, Hollanda, Ukrayna, Almanya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Polonya, Lüksemburg, Fransa, İspanya, İtalya, Sırbistan, Slovakya, Belçika, Beyaz Rusya finallerde yer almayı daha önce garantilemişti.

HABER: MASA TENİSİ DÜNYASI

Etiketler: