Haber Detayı
2021-09-15 10:13
Fatih Arda Pekin için uçtu!

Türkiye Kayak Federasyonu Kayakla Atlama Olimpik Milli Takım sporcusu Fatih Arda İpçioğlu'ndan tarihi başarı. Milli sporcumuz Kazakistan'ın Szczuczynsk kenti...

Fatih Arda Pekin için uçtu!

Türkiye Kayak Federasyonu Kayakla Atlama Olimpik Milli Takım sporcusu Fatih Arda İpçioğlu'ndan tarihi başarı. Milli sporcumuz Kazakistan'ın Szczuczynsk kentinde organize edilen Kayakla Atlama Yaz Dünya Kupasında  yarışmanın ilk ayağında 99 metrelik rampadan atlayışını gerçekleştirdi. Sporcumuz 88 metrelik atlayışıyla 30 sporcu arasına girerek tarihimizdeki ilk Dünya Kupası puanını ülkemize kazandırmış oldu. Yarışmayı 23. Sırada bitiren Fatih Arda İpcioğlu, müsabakaların ikinci ayağında ise 29. Sırada yer alarak yeniden puan almayı başardı.  Daha önce Çekya'da ve Romanya'da başarılı atlayışlarla olimpiyat puanları toplayan sporcumuz Kazakistan'daki organizasyondan da puanlar toplayarak Pekin Kış Olimpiyat Oyunlarına katılmayı büyük bir ölçüde garantiledi. 

 

Bizleri sevindirdi

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Kayakla Atlama Milli sporcumuz Fatih Arda İpçioğlu'nu Kazakistan'da elde ettiği dereceden dolayı kutladı. Başkan Ali Oto," Fatih Arda ülkemizi bir kez daha başarıyla temsil etmiştir. Kazakistan'da yapılan Yaz Dünya Kupasında kazandığı puanlar bizleri sevindirmiştir. Sporcumuzu ve teknik ekibi yürekten kutluyorum". dedi.

Etiketler: Fatih Arda İpçioğlu, kayak, spor, kış sporları