Haber Detayı
2021-10-13 22:04
Sezon hızlı başladı

2021-2022 Voleybol Sezonu bütün hızıyla başladı. Önce AXA Sigorta Kadınlar ve Erkekler Kupası oynandı. Arkasından kadın ve erkekler Spor Toto Şampiyonlar Kupasınd...

Sezon hızlı başladı

2021-2022 Voleybol Sezonu bütün hızıyla başladı. Önce AXA Sigorta Kadınlar ve Erkekler Kupası oynandı. Arkasından kadın ve erkekler Spor Toto Şampiyonlar Kupasında şampiyonlar belli oldu. Kadınlarda Lig ve Kupa şampiyonu Vakıfbank ile Kupa finalisti Eczacıbaşı Dynavit arasında oynandı. Şampiyonlar Kupasının şampiyonu Vakıfbank oldu. Erkeklerde ise Lig Şampiyonu Ziraat Bankası ile Kupa Şampiyonu olan Spor Toto arasında oynandı. Ziraat Bankkart kupanın şampiyonu oldu. 

 

Favori takımlar kazanırken sürprizlere de tanık olduk

AXA Sigorta Kadın ve Erkekler Kupa ve Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçlarının hemen arkasından Misli.Com Sultanlar ve Axa Sigorta Efeler Ligi’nde maçlar hızlı başladı. Bir haftada takımlar ikişer maç oynadı. Her takım bütün güçlerini ortaya koyarken, çıkarttıkları oyunlarıyla da göz doldurdular. Favori takımlar maçlarını kazanırken sürpriz maç kazanan takımlarda oldu.

 

Fenerbahçe liderliğe yükseldi, Vakıfbank 3. sıraya indi

Misli.Com Sultanlar Liginde ilk hafta Bolu Belediyesi 3-0 galibiyeti ile ikinci sırada yer alan Fenerbahçe Opet ikinci hafta Nilüfer Belediyesi’ni 3-1 yenip sıralamada da liderliğe yükseldi. İlk haftanın lideri Vakıfbank ise Eczacıbaşı Dynavit’i 3-2 yenip puan kaybedince liderlikten üçüncülüğe indi. Bu maç ligin ilk devresinin final maçı oldu. İlk seti kaybeden Eczacıbaşı 2 ve 3. setleri alıp 2-1 öne geçmesine rağmen dördüncü ve final setini kaybedince Vakıfbank maçı 3-2 kazandı.

 

PTT, THY ve Sarıyer Bld. İkişer maçını kazandı

İkişer maçlarını kazanan Fenerbahçe Opet ve Vakıfbank’tan başka PTT, Türk Hava Yolları ve Sarıyer Belediyesi de ikişer maçlarını kazandı. PTT ilk maçında Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-1 ve Mert Grup Sigortayı’da 3-0 yenip 6. sıradan 2. sıraya terfi etti. Türk Hava Yolları da Aydın B.Şehir Belediyesi’ni 3-0 ve Kuzeyboru’yu da 3-2 yenip 4. sırada yerini aldı. İkişer maçını kazanan Sarıyer Belediyesi de Kuzeyboru ve Yeşilyurt’u aynı skorla 3-2 yenip 4 puanla yedincilikten beşinciliğe yükseldi.

 

Dört takım birer maç kazanırken beş takım galibiyetle tanışmadı

Beş takım yaptıkları ikişer maçlarını kazanırken dört takım birer maçlarını kazandı, beş takım da galibiyetle tanışamadı. Birer maçları kazanan Eczacıbaşı 6., Mert Grup Sigorta 7., Galatasaray HDI Sigorta 8. Ve Karayolları da 9. sırada arka, arkaya sıralandılar. Galibiyetle tanışamayan Kuzeyboru 10., Bolu Belediyesi 11., Yeşilyurt 12, Nilüfer Belediyesi 13. Ve Aydın B.Şehir Belediyesi de 14. sırada yer aldı.

 

Efelerde Arkas ikinci hafta da liderliğini korudu

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde de takımlar galip gelmek için büyük mücadele ettiler. Geçen yılki kadrolarında büyük değişiklik yapan takımlar çıkarttıkları başarılı oyunlarıyla da göz doldurdular. İzmir temsilcisi Arkas ilk maçında Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-0 yenip haftayı lider tamamlamıştı. İkinci hafta da Tokat Belediye Plevne’yi de aynı skorla 3-0 yenip bu haftayı da lider tamamladı. İlk haftayı ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe HDI Sigorta Cizre Belediyesi ve Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-0’lık skorlarla yenip 2. sırada yerini korudu.

 

Bursa BŞB, Halkbank, Kızıltepe ve Sorgun iki galibiyet aldı

İkişer maçlarını kazanıp liderliğini koruyan Arkas Spor ve ikinci olan Fenerbahçe ile ikişer maçlarını kazanan Bursa BŞB 3., Halkbank 4., ligin yeni takımı Yeni Kızıltepe Spor 5., ve Sorgun Belediyesi de 6. sırada arka, arkaya sıralandı. Yaptıkları iki maçta Ziraat Bankart’ı 3-0 yenip, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne deplasmanda 3-0 mağlup olan Galatasaray HDI Sigorta 7. sırada. Aynı durumda olan Ziraat Bankası ilk maçında Galatasaray’a 3-0 yenilirken, Spor Toto’yu 3-1 yenip 12. sıradan sekizinciliğe yükseldi.

 

Altı takım galibiyet yüzü görmedi

Altı takım ikişer maçlarını, iki takım birer maçlarını kazanırken altı takım galibiyet yüzü görmediler. Ligin yeni takımlarından Mardin Yeni Kızıltepe kazandığı Bingöl Solhan Spor’u 3-0 ve Altekma’yı da 3-2 yenip lige iyi başlangıç yapıp 5. Sırada yer alırken, ligin diğer yeni takımı Şırnak Cizre Belediyesi Yeni Kızıltepe ve Yozgat Sorgun Belediyesi’ne 3-0’lık skorlarla yenilip 12. sırada kaldı.  Tokat Belediye 9. Altekma 10., Spor Toto 11., Solhan Spor 13. ve Afyon Belediye Yüntaş ta 14. sırada yerlerini aldı.

 

Bugünlük bu kadar

Sevgili dostlar, Misli.Com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi’nde oynanan ilk iki hafta takımlarımızın yaptıkları maçların analizini uzatmadan kısa, kısa yapmaya çalıştım. Bundan sonra da her hafta maçlardan notlar geçmeye çalışacağım. Bugünlük bu kadar. Tekrar görüşmek üzere sağlıkla hoşçakalın.

Etiketler: sporvitrini.com, spor, voleybol, Tayyar Sümen