Haber Detayı
2021-11-26 23:04
En kötü kura!..

A Milli Futbol takımımız, 2022 Dünya Kupası Elemeleri Play-Off'larında çok güçlü ve zorlu bir yola düştü. İsviçre'nin Zürih kentinde çekilen kura...

En kötü kura!..

A Milli Futbol takımımız, 2022 Dünya Kupası Elemeleri Play-Off'larında çok güçlü ve zorlu bir yola düştü. İsviçre'nin Zürih kentinde çekilen kuraya seri başı olarak katılamayan Bizim çocuklar yarı finalde Portekiz’le eşleşti.

Tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak play-off'larda rakibimizle Türkiye 24 Mart 2022 tarihinde oynayacağız. Bu turu geçen takım 29 Mart'ta bu kez play-off finaline çıkacak.

 

Portekiz'i aşarsak ufukta İtalya var

Kurada C Yolu'na düşen Milli Takım'ın play-off finaline kalması durumunda ise rakibi İtalya-Kuzey Makedonya eşleşmesinin kazananı olacak. 29 Mart'ta yine tek maç üzerinden oynanacak bu karşılaşmaya tur atlamamız halinde biz ev sahipliği yapacağız.

 

2022 Dünya Kupası Play-Off Eşleşmeleri

A Yolu

İskoçya-Ukrayna

Galler-Avusturya

 

B Yolu

Rusya-Polonya

İsveç-Çekya

 

C Yolu

Portekiz-Türkiye

İtalya-K.Makedonya

 

Son randevuda biz gülmüştük

Portekiz ile oynadığımız en son 2012 yılında Dostluk Maçı'nda karşılaşan A Milli Futbol Takımımız, bu karşılaşmadan 3-1 galip ayrılmayı başarmıştı. Dönemin teknik direktörü ise Abdullah Avcı'ydı. Gollerimizi ise, Umut Bulut (2) ve  Pepe kendi kalesine atmıştı. Portekiz'in tek golünde de Nani imzası vardı.

Etiketler: A Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası Elemeleri, Türkiye, Portekiz, İtalya, spor