Haber Detayı
2021-11-28 19:07
Mustafa Cengiz’i kabettik…

Türk futbolunun asırlık çınarlarından Galatasaray'ın eski Başkanı Mustafa Cengiz, uzun süren rahatsızlığı sonucunda 71...

Mustafa Cengiz’i kabettik…

Türk futbolunun asırlık çınarlarından Galatasaray'ın eski Başkanı Mustafa Cengiz, uzun süren rahatsızlığı sonucunda 71 yaşında hayatını yitirdi. Sarı Kırmızılı camianın 3.5 yıl başkanlığını yapan Cengiz, kulübün 37. başkanı olarak tarihteki yerini almıştı.

Galatasaray kulübünden yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü 37. Başkanı Sayın Mustafa Cengiz'i kaybettik. Başkanımız'a Allah'tan rahmet; ailesine, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.

 

Bir dizi operasyon geçirmişti

Mustafa Cengiz, başkanlığının son 1 yıllık bölümünde ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele etmişti. 2020 yılının ilk aylarında rahatsızlığı ortaya çıkan Mustafa Cengiz, beyninden ve midesinden bir dizi operasyon geçirmişti. Mustafa Cengiz, bu süreçte uzun süre tedavi görmüştü. Cengiz bugün İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında yaşamını kaybetti.

 

Başsağlığı mesajları

Galatasaray Kulübü'nün 37'nci başkanı Mustafa Cengiz için spor camiası, siyasi liderler ve belediye başkanları başsağlığı mesajları yayınlandı.

 

Türkiye Futbol Federasyonu

“Türkiye Futbol Federasyonu da yayınladığı mesajda, “Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mustafa Cengiz'in vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Mustafa Cengiz'e Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları, Galatasaray Spor Kulübü ve spor camiasına başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.

 

Fenerbahçe Kulübü

“Galatasaray Spor Kulübü’nün eski başkanı Mustafa Cengiz’in hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet; Cengiz ailesine, Galatasaray camiasına ve Türk futboluna başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun”.

 

Beşiktaş Kulübü

“Galatasaray Spor Kulübü eski başkanlarından Mustafa Cengiz’in vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Mustafa Cengiz’e Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Galatasaray Spor Kulübü camiasına başsağlığı dileriz.“ şeklinde açıklama yaptı.

 

Trabzonspor Kulübü

 “Galatasaray Spor Kulübü’nün Eski Başkanı Sayın Mustafa Cengiz’in vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Mustafa Cengiz’e Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları, sevenleri ve Galatasaray camiasına başsağlığı dileriz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler: Mustafa Cengiz, Galatasaray, spor, vefat