Haber Detayı
2022-01-12 16:39
Fenerbahçe İsmail Kartal’a emanet...

Teknik direktör Pereira’nın görevden ayrılması sonrasında teknik adam arayışına giren Fenerbahçe İsmail Kartal’da karar kıldı.

Fenerbahçe İsmail Kartal’a emanet...

Teknik direktör Pereira’nın görevden ayrılması sonrasında teknik adam arayışına giren Fenerbahçe İsmail Kartal’da karar kıldı.

Sarı Lacivertli takımda sezonun geri kalan bölümü için teknik direktörlük görevine İsmail Kartal getirildi.

2014-2015 sezonunda Sarı Lacivertli takımın teknik patronluğunu yapan ve takımının başında çıktığı 34 maçta topladığı 74 puanla ligi ikinci sırada bitiren Kartal’la yollar ayrılmış ve yerine Vitor Pereira getirilmişti.

Bu defa tam tersi gerçekleşti ve Pereira’dan sonra Kartal bu görevi, şimdilik kaydıyla sezon bitimine dek üstlendi.

Kulüpten yapılan açıklama doğrultusunda, sezonun kalan dönemi ve yeni sezon planlamaları kapsamında belirlenen teknik direktör adaylarıyla görüşmeler de sürdürülecek.

 

Ali Başkan’ın hedefinde Joachim Löw var

Görüşülen teknik direktör adaylarının sezon sonu itibarıyla göreve başlama talebinde bulundukları aktarıldı. Yapılan açıklama metni şöyle; "Öncelikli tercihimiz, önümüzdeki sezon takımımızı çalıştıracak teknik direktörümüzün, 2021-2022 sezonunun geri kalan kısmında da A takımımızın başında yer almasıydı. İstişare süreçlerimiz devam ederken teknik direktör adaylarımız, sezon ortasında göreve başlamak yerine, yeni sezon itibarıyla başlamayı tercih ettiklerini bildirmişlerdir. 2022-2023 sezonunda takımımızın teknik direktörü olarak belirleyeceğimiz ismin; 2021-2022 sezonunun kalan bölümü de dahil olmak üzere tüm dikkati ve çalışmalarını, yeni sezon kadro yapılanmamıza, uzun vadeli oluşturulacak futbol sistemimize, A takım-altyapı koordinasyonuna tam konsantrasyon ile yoğunlaşması hedeflenmektedir. Bu konudaki açıklamalar da önümüzdeki dönemde yapılacaktır."

Etiketler: İsmail Kartal, Fenerbahçe, spor, futbol