Haber Detayı
2022-01-13 21:07
Karaveli resmen ilan edildi…

Sergen Yalçın ile yolların ayrılması sonrasında geçici olarak takımın başında yer alan Önder Karaveli’nin Beşiktaş...

Karaveli resmen ilan edildi…

Sergen Yalçın ile yolların ayrılması sonrasında geçici olarak takımın başında yer alan Önder Karaveli’nin Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü olarak görev başladığı açıklandı. Çebi, ayrıca Ceyhun Kazancı'nın sportif direktör olarak göreve başladığını açıkladı. Siyah Beyazlı takımın başkanı gündeme dair açıklamalarda da bulundu.

 

İşte Ahmet Nur Çebi'nin sözleri:

Çebi sözlerine geçtiğimiz gün trafik kazasında yaşamını yitiren Ahmet Çalık’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı ve , “Rahmetli nur içinde yatsın. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

Camiaya şeffaf olmaya devam edeceğiz diyerek sözlerini sürdüren Çebi, “Mali genel kurul, sunulan raporla bir milat olmuştur. Bu, kimseyle bir hesap görme olayı değildir. Sonucu neyse, sonuna kadar gideceğimizi, Türk adaletinin gerekli değerlendirmelerini yapacağını, bizim de bunun takibini yapacağımızı belirtmek istiyorum. Bundan, Beşiktaş'ın geleceği çok fayda sağlayacaktır.

Kazanmış olduğumuz bir sezonda 3 kupa var. Bu, tarihimizde bir ilktir. Gururluyuz. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Bunun da benim için ayrıca bir gurur kaynağı olarak önem ifade ettiğini, ölene kadar bu gururu yaşayacağımı belirtmek istiyorum. Bu bir ekip işi. Herkesin alın teri olduğunu ifade etmek istiyorum. Menfaatlendiği iddia edilen birileri varsa, onların da reddetmesi gerekir. Onların da bu niyette olacağından şüphem yok.

İşini başarısız yapan hakemlerin cezalandırılması gerekiyor. Galatasaray Başkanı, Fenerbahçe Başkanı, ben, herkes konuşuyor. Hakemlerden herkes şikayet ederken, bu işlerden kim menfaat sağlıyor? VAR hakemlerinin artık onu görmedim, bunu görmedim demeye hakkı yok. VAR hakemi yanlış yapıyorsa, kasıtlı yapıyordur. Biz nasıl cezayla susturulmaya çalışılıyorsak, işini yapamayan hakemlere de cezalar verilmeli. Ödül var, ceza yok. Böyle bir sistem olmaz. Eğer hakem arkadaşlar bir hata yaparsa, bunun cezasını çekmeli. Bazı arkadaşların, yürüyen düzene karşı isyan etmelerine isyan eden bir grup var. Bunları bulup çıkaracaklar. Bunların kendilerine zarar vermesine engel olacaklar” diye konuştu.

 

Galatasaray Lisesi’nde okuyup ta…

Sportif direktörlük görevine getirilen Ceyhun Kazancı için de şunları söyledi; “Kendisine çok güveniyorum. Kendisi Galatasaray Lisesi mezunu. Elbette bir liseden mezun olacaktı. Galatasaray Lisesi'nde okuyup Beşiktaşlı kalabilmek zordur. Başardığın için teşekkür ediyorum. Bu eleştiriler gereksiz.

Önder Karaveli teknik direktörümüzdür... Günlerdir Beşiktaş'ın hocası Önder Karaveli diyorum ama sürekli, 'Beşiktaş'ın hocası kim olacak?' şeklinde soru soruyorlar. Bu sorulara artık bir son verin, rica ediyorum. Teknik direktörümüz Önder Karaveli'dir. Önder Karaveli hocamız büyük bir projenin bir parçası olmaya devam edecektir. Beşiktaş'ın ekonomik olarak düzelmesi yönünde oyuncu yetiştirmeye yönelik projeyi uygulayacağını açıklıyorum. Hocamız Allah sağlık sıhhat verdikçe görevine devam edecektir. Beşiktaş artık öz kaynaklarıyla beslenen bir planı başlatmıştır. Bir yıl evvel başlattık. Rize maçında çıkan çocuklarımızın yanında, onlar kadar iyi olan çocuklarımızın da olduğunu söylemek istiyorum”.

Etiketler: Beşiktaş, Önder Karaveli, Ahmet Nur Çebi, Ceyhuh Kazancı, spor, futbol