Haber Detayı
2022-02-22 09:26
Masa tenisinde büyük başarı...

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu U-11 Milli sporcuları Fransa'da çok önemli bir başarıya imza attı. Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan Fransa ve Bel&cc...

Masa tenisinde büyük başarı...

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu U-11 Milli sporcuları Fransa'da çok önemli bir başarıya imza attı. Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan Fransa ve Belçika’da yapılan iki organizasyonda Milli sporcularımız iki altın, iki gümüş ve iki de bronz olmak üzere toplam altı madalya kazandı.

Milli sporcularımız Belçika’da yapılan puanlı WTF Youth Contender Yarışmasında Görkem Öcal altın, Buse Koçak gümüş, Elvin Kale bronz madalya kazanma başarısı gösterdiler.

 

 

Başkan Çimen, “Bu daha başlangıç”

Ayrıca Fransa'nın Metz kentinde yapılan puanlı WTF Youth Contender yarışmasında mücadele eden Görkem Öcal altın madalyanın sahibi olurken, sporcumuz Buse Koçak Gümüş, Kuzey Gündoğdu ise bronz madalya kazandı.

Dört erkek, üç bayan olmak üzere yedi sporcuyla katıldığımız organizasyonlarda elde edilen başarı nedeniyle sporcu ve antrenörlere teşekkür eden Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, "Bizlere bu heyecanı yaşatan, Türk masa tenisini onurlu ve gururlu bir şekilde temsil ederek tarihi bir ilki gerçekleştiren Avrupa’da yeni bir tarih yazan, madalyalarla taçlandıran sporcularımızı ve antrenörlerimizi yürekten kutluyorum. Bu daha başlangıç, yeni başlıyoruz…" diye konuştu.

Etiketler: masa tenisi, spor,