Haber Detayı
2022-03-15 09:44
Halkbank ve Vakıfbank zirvede…

Sevgili voleybol ve spor dostları AXA Sigorta Efeler Ligi ve Misli-Com Sultanlar Ligi’nde 23. Haftayı geride bıraktık. Liglerin sonları yaklaştıkça sıralamalarda da heyecan doruğa çıkmış duru...

Halkbank ve Vakıfbank zirvede…

Sevgili voleybol ve spor dostları AXA Sigorta Efeler Ligi ve Misli-Com Sultanlar Ligi’nde 23. Haftayı geride bıraktık. Liglerin sonları yaklaştıkça sıralamalarda da heyecan doruğa çıkmış durumda. Efeler Ligi’nde Halkbank yenilgisiz bu hafta da liderliğini sürdürdü. Sultanlar Liginde ise lider değişti. Eczacıbaşı Dynavit’in bu haftaya kadar maç fazlalığıyla liderliğini sürdürürken, maç eksiği olan Vakıfbank 23. Haftada Mert Grup Sigorta’yı 3-0 yenip maç eksikliğini tamamladı. 21. galibiyete imzasını attı. Sıralamada da 62 puanla liderlik koltuğuna oturdu.

 

Eczacıbaşı 2. Sıraya inerken Fenerbahçe 3. Sıraya çıktı

Dört haftadır maç fazlalığı ile liderliğini sürdüren Eczacıbaşı Dynavit, Vakıfbank maç eksikliğini tamamlayınca liderliğe yükseldi. Eczacıbaşı ise 23 maçta 20 galibiyet ve 3 mağlubiyet ve 60 puanla ikinci sıraya indi. 23 maçta 19 galibiyet, 4 mağlubiyet ve 57 puanı bulunan Fenerbahçe Opet ise 4. Sıradan 3. Sıraya terfi etti. Türk Hava Yolları ise 23 maçta 18 galibiyet, 5 mağlubiyet ve 51 puanla 3. Sıradan 4. Sıraya indi. Bu dört takım Lig Etabını ilk dört sırada tamamlayacak gibi görünüyor. İlk 4 sırayı alan takımlar Play-Off 1. Etap maçlarını oynayacak.

 

PTT 5.sıraya çıktı. Galatasaray HDI sigorta 6. sırada

Eczacıbaşı ve Fenerbahçe’ye mağlup olan PTT üst, üste Karayolları, Bolu ve Nilüfer Belediyesi’ni yenip 16. Galibiyete imzasını attı. 6. Sıradan da 5. Sıraya terfi etti.  Haftalardır 5. Sırada yer alan Galatasaray, Vakıfbank’a 3-0 yenildi. 15 galibiyeti bulunan Cim-Bom 8. Mağlubiyet ile tanıştı. 5. Sıradan da 6. Sıraya indi. 7. Sırada bulunan Kuzeyboru Karayollarına 3-2 yenilmesine rağmen 10 galibiyet 13 mağlubiyet ve 34 puanla 7. Sırada yerini korudu. Bolu Belediye’yi 3-0 mağlup eden Aydın BŞB 10. Galibiyete imzasını attı. 9. Sıradan da 8. Sıraya terfi etti. 8. Sıradaki Mert Grup Eczacıbaşı’na 3-0 yenilince 9. Sıraya indi. 5ile 8. Sıradaki takımlar 2. Etap maçlarını oynayacaklar.

 

Yeşilyurt düştü. Diğerleri lig bitiminde belli olacak 

Ligin bitimine 3 maç kala Yeşilyurt’un 1. Lige düşmesi kesinleşti. Düşecek diğer bir takım Bolu Belediyesi, Nilüfer Belediyesi ve Karayolları’ndan biri olacak.  Dokuz ile 12. Sırada yer alan takımlar ise seneye yine Sultanlar Ligi’nde mücadelelerini sürdürecekler. Sevgili dostlar Sultanlar Ligi’nde durum böyle.

 

Efeler’de Halkbank lider, Fenerbahçe ikinci

Efelerde ligin bitimine 3 hafta kala Halkbank yenilgisiz liderliğini garantiledi. Aynı galibiyet ve puanlara sahip olan Fenerbahçe HDI Sigorta 3. Sıradan 2. Sıraya yükselirken Ziraat Bankkart ise 2. Sıradan 3. Sıraya indi. 4. Sırada olan Arkas yerini korudu. 6. Sırada olan Spor Toto 16. Galibiyete imza atıp 5. Sıraya yükseldi.

 

Son üç hafta takımların işi zor

Son üç haftada zorlu maçlara tanık olacağız. Takımların işleri zor. Sıralama değişikliler olabilir. Lider Halkbank Sorgun Belediye, Arkas ve Fenerbahçe ile karşılaşacak. Maçları kaybetse dahi liderliği devam edecek. İkinci sıradaki Fenerbahçe Arkas, Spor Toto ve Halkbank ile karşılaşacak. İşi zor yerini korumak için maçlarını kazanmak zorunda. Üçüncü sıradaki Ziraat Bankkart Tokat Belediye, Solhan ve Altekma ile karşılaşacak. Bu üç maçı da kazanır. Fenerbahçe’nin bir maç kaybetmesiyle üçüncü sıradan ikinci sıraya yükselir. Dördüncü sıradaki Arkas Fenerbahçe, Halkbank ve Cizre Belediye ile karşılaşacak. Yerini korumak için 2 maçı kazanması gerekecek. Aksi halde 5. Sıraya iner. Şampiyonluk iddiası da biter. Beşinci sıradaki Spor Toto Arkas’ın ensesinde. Son üç maçında Altekma, Fenerbahçe ve Galatasaray ile karşılaşacak. İlk 4’e girmek için bu üç maçı kazanması gerekir.

 

Yüntaş düştü diğerleri son ana kadar belli değil  

23. hafta karşılaşmalar sonucunda Avşar Madensuyu Afyon Belediye Yüntaş’ın Efeler Ligi’nden düşmesi kesinleşti. Diğer düşecek takım ise henüz belli değil. Dokuz galibiyetli takımlardan Bursa BŞB, Altekma, sekiz galibiyetli takımlardan Tokat Belediye, Cizre Belediyesi, Sorgun Belediyesi ile 7 galibiyetli Kızıltepe ve 6 galibiyetli Bingöl Solhan Spor’un yapacakları maçlar sonucunda belli olacak. Bu nedenle son üç hafta her takım için büyük önem taşımakta.

 

Galatasaray’ın 6’lığı kesin

Play-Off 2. Etap maçlarını oynayacak 5 ile 8. Sıradaki takımlar da şöyle olabilecek. 13 galibiyeti bulunan Galatasaray HDI Sigorta’nın altıncılığı kesin. 5. Olacak takım ise oynanacak 3 maç sonrası Arkas veya Spor Toto olacak. 7 ve 8. Takımın hangisi olacağı maçların sonucunda belli olacak. Bu takımlar 9 galibiyetliBursa BŞB, Altekma,  8 galibiyetliTokat Belediye Plevne, Cizre Belediyesi ve Sorgun Belediyesi’nden ikisi olabilecek. Bekleyip göreceğiz.

Tekrar görüşmek üzere sağlıkla hoşça kalın.

Etiketler: Tayyar Sümen, spor, voleybol, sporvitrini.com