Haber Detayı
2022-06-11 22:02
Galatasaray’da 2. Dursun Özbek devri...

Galatasaray'da Burak Elmas'ın idari yönden ibra edilmemesi üzerine gidilen seçimle yeni başkanını seçti. Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu'nun aday olduğu seçimde 2208 oy alan Özb...

Galatasaray’da 2. Dursun Özbek devri...

Galatasaray'da Burak Elmas'ın idari yönden ibra edilmemesi üzerine gidilen seçimle yeni başkanını seçti. Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu'nun aday olduğu seçimde 2208 oy alan Özbek, 2073 oy alan rakibi önünde zafere ulaştı ve ikinci kez Galatasaray başkanlık koltuğuna oturdu.

Galatasaray Lisesi'nde yapılan tarihi seçimde toplam 4459 Genel Kurul üyesi oy kullandı.

 

Sandıktan kırmızı liste ve Dursun Özbek çıktı

Seçime sarı listeyle katılan Eşref Hamamcıoğlu, kırmızı listeyle yarışan Dursun Özbek ile yarıştı. Galatasaray Lisesi, Tevfik Fikret Salonu'nda sayılan oyların ve Dursun Özbek’in kazanmasıyla sonuçlanan seçimin ardından teşekkür konuşması yapmak için kürsüye gelen başkan Özbek gözyaşlarına hakim olamadı Özbek şunları söyledi: "Değerli Galatasaraylılar, sevgili kardeşlerim, bildiğiniz gibi seçimler Galatasaray'ın demokrasi şölenidir. Çok güzel bir gün geçirdik. Herkes el ele, kol kolaydı."

 

Hamamcıoğlu’na teşekkür…

Rakibine ve ekibine teşekkür ederek devam eden Özbek sözlerini şöyle sürdürdü; “Bugün, burada Galatasaray’ımızın geleceği için iradesini gösteren herkese teşekkür ediyorum. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu süreçte yanımda olan bütün aileme teşekkür ediyorum. Eşref kardeşime ve ekibine de çok teşekkür ediyorum, gerçekten çok güzel bir yarış oldu.”

 

Sevgi iklimiyle gurur duyulacak seviyeye…

Başkan Özbek, “Değerli kardeşlerim, yarın bambaşka bir gün. Yarın hep beraber olmanın zamanı geldi artık. Sizde vaadim var. Galatasaray'a sevgi iklimini getirmeye çalışacağım. Galatasaray'a barışı getirmek istiyorum. Artık barışmanın zamanı geldi. Bu seçimde kazanan, kaybeden diye bir şey yok. Yarından itibaren yine el ele, kol kolayız. Hep beraber Galatasaray'ı çocuklarımızın, torunlarımızın da gurur duyacağı seviyeye getireceğiz. Yaşasın Galatasaray!” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler: Galatasaray, Dursun Özbek, spor, futbol, genel kurul