Haber Detayı
2022-06-17 03:04
Futbolun yeni patronu Mehmet Büyükekşi

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu, Ankara JW Marriott Otel'de yapıldı. TFF Olağanüstü Se&...

Futbolun yeni patronu Mehmet Büyükekşi

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu, Ankara JW Marriott Otel'de yapıldı. TFF Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'na tek aday olarak giren Mehmet Büyükekşi, Türk futbolunun yeni başkanı seçildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda başkan olarak göreve gelen Mehmet Büyükekşi, daha önce söylediği gibi federasyona bağlı kurulların istifasını istedi. TFF’de düzenlenen başkanlık seçiminde 209 oyun 158’ini alan Büyükekşi, TFF’nin yeni başkanı oldu. Kullanılan oyların 51’i geçersiz sayıldı. Yönetim oylaması 168 oy kullanıldı, 133 geçerli 35 geçersiz olurken, denetleme kurulu oylamasında ise 116 oyun 100 geçerli, 16’sı geçersiz sayıldı.

 

Güven, adalet ve şeffaflık…

TFF Başkanlığına seçilen Büyükekşi, teşekkür konuşması yaparak, “Adaylık sürecimin başından itibaren güven, adalet ve şeffaflık ilkeleri prensibiyle yola çıktığımı belirtmiştim. Sizler de bugün bu prensiplere inandığınızı şahsım ve yönetim kuruluma güvendiğinizi oylarınızla ortaya koyunuz. Ve birlikte başarının yolunu açtınız. Siz de göreceksiniz, bir sene sonra burada çok daha farklı şeyler konuşacağız. Ben de Allah’tan başkasından zaten korkmuyorum. Bir aydan beri bunu çok iyi bir şekilde gördünüz. Baskılara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Biz doğrusunu yapacağız. Eğer doğru yaparsak çok farklı şeyler olacağını siz de göreceksiniz. Ben hep söyledim. Biz bu yolda birlikte yürümeye kararlıyız. Allah’ın izniyle Türk futbolunu arzulanan ve hak ettiği noktalara hep birlikte getireceğiz” dedi.

 

Kurullar ve isimler…

Başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı. Seçimler sonucunda Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Yönetim Kurulu (Asıl)

Yalçın Orhan

Nüket Küçükel Ezberci

Murat Aksu

Yusuf Günay

İdil Karademirlidağ Suher

Erman Kalkandelen

İbrahim Burkay

Alkın Kalkavan

Ramazan Üçdan

Müslüm Özmen

Hamit Altıntop

Ali Düşmez

Talat Papatya

Volkan Can

 

Yönetim Kurulu (Yedek)

Murat Şahin

Özen Kuzu

Süleyman Kocasert

Habil Yazıcı

Abdullah Altınkum

İbrahim Özbay

Sidar Tunca

Alparslan Baki Ertekin

Cem Gün

İbrahim Gökhan Kasapoğlu

Aladdin Varol

Gökhan Özsavaş

Cengiz Erdem

Şevket Çelik

 

Denetleme Kurulu Asıl Üyeler:

Ömer Faruk Çelik

Osman Aslan

İsmail Gerçek

Selim Doğan

Ömer Burhanoğlu

 

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler:

Mehmet Ali Kaynar

Enes Malik Ay

Mert Erer

İsmail Serdar İplikçioğlu

Burak Alcan

Etiketler: futbol, Türkiye Futbol Federasyonu, Mehmeat Büyükekşi, spor,Yalçın Orhan Nüket Küçükel Ezberci Murat Aksu Yusuf Günay İdil Karademirlidağ Suher Erman Kalkandelen İbrahim Burkay Alkın Kalkavan Ramazan Üçdan Müslüm Özmen Hamit Altıntop Ali Düşmez Talat Papatya Volkan Can