Haber Detayı
2022-09-03 12:35
Bostanlıspor KKTC’de şampiyon oldu…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti HİS (Herkes İçin Spor) Federasyonu tarafından düzenlenen ve sezonun ilk yarışı olan ‘Dostluk Kupası Oryantiring ...

Bostanlıspor KKTC’de şampiyon oldu…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti HİS (Herkes İçin Spor) Federasyonu tarafından düzenlenen ve sezonun ilk yarışı olan ‘Dostluk Kupası Oryantiring Yarışmaları”na katılan Bostanlıspor iki birincilik, bir de ikincilik alarak şampiyonluğa ulaştı.

KKTC Beşparmak Dağları Alev Kayası Parkurunda yapılan yarışmalarda Ceylin Kozdere ile Gülhatun Arslan birinci oldu. 8 yaşındaki Tilda Arslan da ikincilik kürsüsüne çıktı.

8-13 yaş grubunda Tilda Arslan 30.55’lik derecesiyle ikinci olurken, 14-18 yaş grubunda Ceylin Kozdere 30.50 ile birinciliği elde etti. Gülhatun Arslan da Büyük Bayanlarda 48.10 ile rakiplerini geçerek birinciliği kazandı.

Heyecanlı olduğu kadar çekişmeli, yarışmanın adı gibi dostluk havasında geçen sezonun ilk yarışında dereceye giren sporculara ödüllerini KKTC HİS Federasyonu Başkanı Hasan Senin ile HİS Federasyonu oryantiring sorumlusu Menteş Pınardan ile Em. Albay Hilmi Kuyucu takdim etti.

Ödül töreninin ardından sporcular, hakemler ve organizasyon komitesi ile seyirciler hep birlikte piknik yaptı.

Etiketler: