Haber Detayı
2023-01-05 14:11
WinterLeague’e yoğun talep var...

Dünyanın en büyük spor&turizm organizasyonu olan, ‘WinterLeague Convention hosted by AntalyaSpor’a (WL Convention) katılım için...

WinterLeague’e yoğun talep var...

Dünyanın en büyük spor&turizm organizasyonu olan, ‘WinterLeague Convention hosted by AntalyaSpor’a (WL Convention) katılım için yoğun bir talep var.

9-12 Ocak tarihinde Antalya Nirvana Cosmopolitan’da gerçekleşecek olan etkinliğin start almasına çok kısa bir süre kalmasına ve programın tamamen şekillenmesine karşın, yerli yabancı kuruluşlarım, organizasyonun içinde olma taleplerinin ardı arkası kesilmiyor.

Gerçek anlamda bir turizm cenneti olan Antalya’nın, mevcut spor turizmi akışının, katlanarak büyümesinde önemli rol oynayan WinterLeague üst yönetimi de mevcut durumdan mutluluk duyduğunu ifade ediyor.

WinterLeague oluşumunun fikir babası ve kurucu başkanı Behiç Kaya beklentinin üzerindeki ilginin mutluluk verici olduğunu söyledi. Aylar öncesinden başlayan katılım taleplerine karşılık verdiklerini belirten Behiç Kaya, “Tabi ki gösterilen ilgiden mutluluk duyuyoruz. Ancak, başlangıç noktasına süreç olarak yaklaştıkça, reorganizasyon yapmak güçleşiyor. Her şeye rağmen katılım taleplerine cevap vermeye çalışıyoruz. Bazı spor, turizm ve bağlantılı sektör temsilcileriyle de gelecek yıl için randevulaşıyor ve rezervasyon yapıyoruz. Bu noktada, WinterLeague’i, yurt içinde desteklenen etkinlikler kategorisinde değerlendiren TC. Ticaret Bakanlığına, TC. Gençlik ve Spor Bakanlığına, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığına, Antalya Valiliğine, Antalya Büyükşehir ve destek veren ilçe belediye başkanlıklarına Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve destek veren tüm kişi ve kuruluşlara bir kez daha teşekkür etmek istiyorum ” dedi.

 

Sertifika programlarıyla farklı bir boyut oluşacak

Bu arada, WL Convention etkinliğinde yerli ve yabancı üniversite, kurum ve kuruluşlarınca yürütülecek olan, ‘Spor Turizmi Eğitim Sertifika Programlarıyla da farklı bir boyut oluşacak.

Düzenlenecek olan sertifika programları sayesinde kendisini geliştirmek isteyen spor profesyonelleri, bu eğitimlere katılıp mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecek.

 

Fuar ve paneller ilgi odağı olacak

Etkinlik süresince açık olacak fuar & expo alanları, teknoloji, tekstil, havayolları, otel, spor kamp tesisleri, sağlık üniteleriyle gıda firmalarının B2B ağları kurmasına da olanak sağlayacak. Fuar ve B2B alanları sayesinde spor tesisleri ve firmalar, marka ve ürünlerini tanıtma olanağı bulacak. Etkinlikte spor bilimi, spor medya ve pazarlama ile transfer ve scouting ana konu başlıklarında gerçekleştirilecek panellerde konusunun uzmanı konuşmacılar söz alacak. Panellerde; Futbolun değerleri, Türkiye'de ve dünyada futbol, Futbolda antrenör eğitim ve gelişimi, Futbolda dünyasının hakemlerden beklentisi nedir?, Performans konusunda büyük resme bakmak…,  Modern teknoloji performansın neresinde?, Kadın futbolunda eşit miyiz?, Modern futbolda yazılım geliştirme, Sağlık mı, performans mı?, Kulüpler ve yatırımlar, Yeni spor medyası, Spor medyasında içerik koruma, Kadın futbolunun küresel gelişimi, Seçkin kariyer sonrası kişisel marka yönetimi, Kulüp gelirlerini arttırma yolları, Genç oyuncuların A takıma adaptasyonu, Oyuncu temsilcileri için yönetmelik, Gelecek nesle yatırımlar, Aktarma ve izlemede veri bilimi, Veri aktarmalarda karar verme ve Kulüp aktarım stratejilerinde yazılım ana konu başlıklarında 4 gün boyunca paneller gerçekleştirilecek.

Etiketler: WinterLeague, spor, turizm, spor turizmi, Antalya, Nirvana Cosmopolitan, WinterLeague Convention hosted by AntalyaSpor