Haber Detayı
2023-01-31 15:03
Tekvando festivali başlıyor...

Türkiye Tekvando Federasyonu, İstanbul’da iki hafta boyunca iki uluslararası organizasyona ev sahipliği yapıyor. Organizasyonlar Paris 2024 Olimpik ve Par...

Tekvando festivali başlıyor...

Türkiye Tekvando Federasyonu, İstanbul’da iki hafta boyunca iki uluslararası organizasyona ev sahipliği yapıyor. Organizasyonlar Paris 2024 Olimpik ve Paralimpik Oyunları’na kota puanı da verecek.

Avrupa Tekvando Birliği (ETU) ve Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından, yarın başlayacak ve 14 Şubat’ta sona erecek 8. WT Başkanlık Kupası ve 10. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası düzenleniyor. Pendik’te bulunan The Green Park Hotel & Convention Center’da yapılacak organizasyonlarda tekvandonun yanı sıra para tekvando ve poomsae müsabakaları da yapılacak. İki organizasyonda yaklaşık 60 ülkeden 2 bin 500 civarında sporcu mücadele edecek. G-2 kategorisindeki organizasyonlar Paris 2024 Olimpik ve Paralimpik Oyunları’na kota puanı verecek.

 

 

Dünyanın gözünü çevirdiği nokta olduk

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, iki organizasyonu da başarıyla gerçekleştireceklerini söyledi. Şahin, “Gerçekleşecek olan organizasyonla ülkemiz önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünyanın gözünü çevirdiği nokta oldu. İki önemli organizasyonla İstanbul’da tekvando festivali yaşatacağız. İki hafta boyunca tekvandoya doyacağız. Bu organizasyonlar Paris 2024 yolunda puan katkısının yanı sıra milli takım havuzumuzun oluşturulması ve genç sporcularımızın tecrübe kazanması açısından da önemli” ifadelerini kullandı.

 

Müsabakaların programı şu şekilde

8. WT Başkanlık Kupası

1-2 Şubat: Tekvando Poomsae

4-5 Şubat: Para tekvando

4-5 Şubat: Tekvando (Büyükler)

6-7 Şubat: Tekvando (Gençler)

8-9 Şubat: Tekvando (Yıldızlar)

 

10. Uluslararası Türkiye Açık tekvando Turnuvası

2-3 Şubat: Tekvando Poomsae

6-7 Şubat: Para tekvando

10-11 Şubat: Tekvando (Büyükler)

12-13 Şubat: Tekvando (Gençler)

13-14 Şubat: Tekvando (Yıldızlar)

Etiketler: spor, tekvando, Türkiye Tekvando Federasyonu, 10. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası, do sporları