Haber Detayı
2023-04-17 10:18
Bilardoda Avrupa’nın zirvesindeyiz…

Avrupa Bilardo Şampiyonası sonrası Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan açıklamalarda bulundu. Başkan Ersan Ercan, “Bu dev organizasyonu birinci tamamlamanın mutluluğu içindeyiz. Tüm sporcularımız...

Bilardoda Avrupa’nın zirvesindeyiz…

Avrupa Bilardo Şampiyonası sonrası Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan açıklamalarda bulundu. Başkan Ersan Ercan, “Bu dev organizasyonu birinci tamamlamanın mutluluğu içindeyiz. Tüm sporcularımızı bu büyük başarı nedeniyle tebrik ediyorum” dedi.

Antalya'nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'nde gerçekleşen Avrupa Bilardo Şampiyonası sona erdi ve farklı branşlarda toplam 12 madalya kazanan sporcularımız, turnuvayı lider olarak tamamladı.

Dokuz gün süren turnuvada sportif anlamda oldukça başarılı olduklarını dile getiren başkan Ercan, “Dördü altın, üçü gümüş ve beşi de bronz olmak üzere, toplamda 12 madalya aldık. Klasmanda ilki sıradayız. Bu dev şampiyonayı zirvede tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bazı branşlarda son anda altın madalyayı kaybettik. 12 madalyada gerçekten çok büyük. Avrupa’nın birincisiyiz. Geçtiğimiz Dünya Şampiyonalarında da son şampiyon biziz. Son milli takımlar dünya şampiyonu da biziz. Gençler dünya şampiyonu da biziz. Bu başarıyı burada da sürdürdük. Çok mutluyuz. Aynı zamanda Antalya’da düzenlediğimiz bu organizasyona katılan ülkelerin ve sporcuların bizlere memnuniyetlerini dile getirmeleri ve böylesine dev organizasyonu başarıyla tamamlamanın mutluluğunu da yaşıyoruz. Türk bilardosu çok büyük aşama kaydetti ve çok güzel bir yoldayız. Önümüzdeki seneler de bunun üzerine kat kat koyarak bilardoyu çok daha yukarılara taşırız” diye konuştu.

 

Dünya şampiyonu olmaya ada sporcularımız var

Vietnam’da yapılacak Dünya Bilardo Şampiyonası’na da değinen Ersan Ercan, “Yıl içinde yedi dünya kupası var. Önümüzdeki ay Vietnam’da, sonra da Portekiz’de heyecan var. Dünya Kupasına gittiğimizde zaten bizim milli sporcularımızın her zaman birinci olma ihtimali çok yüksek. Şu an birinci olma ihtimali olan 6-7 sporcumuz var. Umarım oradan da madalyalarla döneriz. Başarımızı Vietnam’da da tekrarlamak istiyoruz. O kadar güçlü oyuncularımız var ki, hangi oyuncumuz gitse gerçekten birinci olma ihtimali çok yüksek. Vietnam bize uğurlu gelen bir yer. Umarım orada bir dünya şampiyonluğunu elde ederiz inşallah” dedi.

Etiketler: Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, bilardo, spor, Tayfun Taşdemir