Haber Detayı
2023-05-28 09:54
Gaming İstanbul’a gün saymaya başladık...

Dünyanın en büyük 8 uluslararası oyun ve e-spor fuarından biri olan Gaming İstanbul (GIST), 16 – 18 Haziran 2023 tarihleri arasında Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. T&...

Gaming İstanbul’a gün saymaya başladık...

Dünyanın en büyük 8 uluslararası oyun ve e-spor fuarından biri olan Gaming İstanbul (GIST), 16 – 18 Haziran 2023 tarihleri arasında Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. Tüm dünyada en çok kadın ziyaretçi ağırlayan oyun ve e-spor etkinliği olan Gaming İstanbul, bu yıl da rekor tazeleyerek kadın ziyaretçi oranını yüzde otuzlara çıkaracak.

 

Bu yıl yedincisi düzenleniyor

Bu yıl yedincisi düzenlenecek Gaming İstanbul her yıl olduğu gibi birçok oyuncu ve oyun sektörü profesyoneline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 92 bin ziyaretçi sayısı ile2019’da dünyanın en büyük sekiz oyun etkinliği arasına giren Gaming İstanbul, oyun ve e-spor tutkunlarını 16 – 18 Haziran 2023 tarihleri arasında Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde bir araya getiriyor.

 

 

En yeni ürünler…

Dünya devi oyun ve donanım firmalarının en yeni ürünlerinin oyun severlerle buluştuğu Gaming İstanbul’da ziyaretçiler ödüllü e-spor karşılaşmalarına ve turnuvalara katılacak, ünlü internet yayıncılarıyla buluşacak ve üç gün boyunca oyun dünyasının renkli atmosferinde yaşayacaklar. Ziyaretçiler, Gaming İstanbul içindeki alışveriş alanı, cosplay alanı, çocuk parkı ve serbest geliştirici alanına da giriş hakkına da ayrıca sahip olacak.

 

Dünyanın en çok kadın ziyaretçi ağırlayan oyun fuarı Gaming İstanbul

Dünya genelinde oyun ve e-spor etkinliklerine kadın ziyaretçi giriş yüzdeleri yüzde 13-15 arasında değişirken geçtiğimiz yıllarda Gaming İstanbul bu oranı yüzde yirmilerden otuz seviyelerine kadar çıkarmayı başardı. Bu oranlarla tüm dünyada en çok kadın ziyaretçi ağırlayan oyun ve e-spor etkinliği olan Gaming İstanbul, bu yıl da rekor tazeleyerek kadın ziyaretçi oranını yüzde otuzlara çıkarmaya hazırlanıyor.

 

 

Serbest oyun geliştiricilerine ücretsiz yer veren tek oyun fuarı

PC’den konsola, mobil oyunlardan e-spor turnuvalarına kadar pek çok platformdaki oyunu ziyaretçileriyle biraraya getiren Gaming İstanbul’da ayrıca yeni çıkan oyunların ilk gösterimleri, ünlü yayıncılarla takipçi buluşmaları, donanım markalarının en yeni ürünleri, oyun jam’leri ve serbest geliştiriciler için özel alanlar yer alıyor. Serbest geliştiricilere ücretsiz yer ayıran tek oyun fuarı olma niteliği taşıyan Gaming İstanbul bu yıl başvuruların niteliği ölçüsünde yüzün üzerinde serbest oyun geliştiriciyi ücretsiz olarak ziyaretçi ve yatırımcılarla buluşturacak.

4000 kadar yerli ve yabancı profesyonel seminer ve toplantılarda bir araya geliyor

 

İş geliştirmeye yönelik toplantılar gerçekleşecek

Gaming İstanbul 2022’nin çatısı altında, oyun sektörüne yönelik iş geliştirme etkinliği ve ekosistemi Indiewayde yer alacak. Indieway ile ünlü oyun yapımcılarını ve profesyonellerini getirmeye hazırlanan Gaming İstanbul bu sene yerli ve yabancı 4000 kadar önemli katılımcıyla seminerler ve iş geliştirmeye yönelik toplantılar düzenleyecek.

Cosplayler ve oyun karakterleri her yıl olduğu gibi bu yılda renkli görüntülere sahne olmaya hazırlanırken FRP etkinlik alanı, retro oyun alanı, çocuk parkı ve serbest geliştirici alanı gibi birçok eğlence dolu içerik Gaming İstanbul’da oyun severlerle buluşuyor.

 

 

Yeni oyunlar da Gaming İstanbul’da görücüye çıkacak

Bunun yanı sıra ülkemizden çıkan önemli oyun geliştiricilerin yeni oyunları da Gaming İstanbul’da görücüye çıkıyor. Compass of the Destiny: İstanbul, Cardboard Town, Castle of Alchemists, Book Warriorve Pile Up gibi yeni oyunlar da Gaming İstanbul’da oyun severlerin deneyimine sunulacak.

Turkpin, Upgrade Entertainment, Aorus, Indomie,eTatil.com.tr, Next in Game, Gaming in Turkey, publishme global, Codeo, Steelion Studios, OlgunHukuk, New Gen, RDS Tercüme ve XP Pen gibi marka, oyun ve kuruluşların bulunduğu, yeni oyunların tanıtıldığı, birbirinden eğlenceli cihazların oyunseverlerin beğenisine sunulduğu ve aynı zamanda ödüllü turnuvaların yapıldığıGaming İstanbul ile ilgili tüm bilgilere ve fuarın biletlerine www.gamingistanbul.com ve www.biletino.com adreslerinden ulaşılabiliyor.

 

Vardiya ‘BrandWorkers’ hakkında:

2013 yılında kurulan Vardiya, oyun ve espor pazarlaması, etkinlik pazarlamasıve influencer pazarlama alanlarında hizmet veren Türkiye-Hollanda merkezli bir ajanstır. Gaming İstanbul, Indieway, #kalkgel gibi markaları bünyesindebulunduran Vardiya çatısı altında Upgrade Entertainment ve Ancient Gears oyunstüdyoları da bulunmaktadır. Vardiya oyun ve espor alanında Tencent, EpicGames, Ubisoft, Samsung, Sony Playstation, Taleworlds, ASUS, Aorus, Xiaomi,Mavi Jeans, Algida, Spotify, Red Bull, Lipton, Nivea, Disney+, Amazon gibisayısız markaya hizmet vermekte ve markalarını her yıl 100.000 ziyaretçi, 6,9milyon oyuncu ve 30,8 milyon tüketiciyle buluşturmaktadır.

Etiketler: Gaming İstanbul, GIST, 16 – 18 Haziran 2023, Gaming İstanbul’a gün saymaya başladık, BrandWorkers, e-spor