Haber Detayı
2023-06-04 22:47
Tekvandoda dünyanın zirvesindeyiz…

Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası’nın son gününde, milli sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli bronz madalya kazandı. Tarihinin en iyi d&uu...

Tekvandoda dünyanın zirvesindeyiz…

Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası’nın son gününde, milli sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli bronz madalya kazandı. Tarihinin en iyi dünya şampiyonası performansını gösteren Türkiye, büyük başarılara imza attı. Milli takım tarihinde ilk defa takım halinde dünya şampiyonluğu elde etti.

Dünya Tekvando Federasyonu tarafından Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen şampiyonada 145 ülkeden 949 sporcu mücadele etti. Türkiye, şampiyonayı üç altın ve üç bronz olmak üzere altı madalya ile tamamladı. Ay-yıldızlı sporcularımız, tarihte ilk kez bir dünya şampiyonasından üç altın madalya çıkarmayı başardı.

 

 

Tarihi sonuçlar alındı

Tarihi sonuçlara imza atan sporcularımızın başarısı takım sıralamasına da yansıdı. Türkiye, tarihinde ilk defa takım halinde dünya şampiyonluğuna ulaştı. Merve Dinçel ve Nafia Kuş’la altın, Hatice Kübra İlgün ile bronz madalya kazanan bayan milli takımımız dünya şampiyonu oldu. Hakan Reçber’le altın, Görkem Polat ve Emre Kutalmış Ateşli ile bronz madalyanın sahibi olan erkek milli takımımız ise dünya üçüncülüğünü elde etti.

 

 

Ali Şahin’e ve Merve Dinçel’e ödül

Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası’nın en iyi teknik direktörü ödülüne layık görüldü. Altın madalya kazanan Merve Dinçel ise, bayanlarda şampiyonanın en değerli sporcusu ödülünün sahibi oldu.

 

Madalya kazanan sporcularımız

Altın: Merve Dinçel (49 kilo), Nafia Kuş (+73 kilo), Hakan Reçber (63 kilo)

Bronz: Hatice Kübra İlgün (57 kilo), Görkem Polat (54 kilo), Emre Kutalmış Ateşli (+87 kilo)

Etiketler: Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası, Tekvandoda dünyanın zirvesindeyiz, tekvando, spor, do sporları, Metin Şahin, Ali Şahin