Haber Detayı
2023-07-09 19:14
Kırkpınar’da zafer Yusuf Can Zeybek’in...

662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yılın başpehlivanı, finalde İsmail Balaban'ı yenen Yusuf Can Zeybek oldu. Normal sürede yeniş olmayınca puanlama bölümüne geçildi. Mücadelenin 49'...

Kırkpınar’da zafer Yusuf Can Zeybek’in...

662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yılın başpehlivanı, finalde İsmail Balaban'ı yenen Yusuf Can Zeybek oldu. Normal sürede yeniş olmayınca puanlama bölümüne geçildi. Mücadelenin 49'uncu dakikasında, iki Antalyalı başpehlivandan Yusuf Can Zeybek, İsmail Balaban'ın yaptığı atağı savuşturup, kontratakla rakibini bacağından yakalayıp düşürüp arkasına geçerek aldığı puanla başpehlivanlığa uzandı.

İsmail Balaban finale gelene kadar Şahali Kurt, Mecit Yıldırım, Cengizhan Şimşek, Özkan Yıldırım ve Hüseyin Gümüşalan’ı mağlup etti. Yusuf Can Zeybek ise bir turu güreşmeden geçti. Daha sonra Rıza Yıldırım, Mustafa Taş, Fatih Atlı ve Mehmet Yeşil Yeşil'i yenerek finale yükseldi.

Kırkpınar güreşlerini izleyenler arasında, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş de vardı.

Etiketler: Kırkpınar’da zafer Yusuf Can Zeybek’in, Kırkpınar, güreş, yağlı güreş, spor