Haber Detayı
2023-09-20 16:27
Stefan Kuntz dönemi kapandı…

A Milli Takımda Stefan Kuntz dönemi resmi olarak sona erdi. Alman Teknik adamla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptıkl...

Stefan Kuntz dönemi kapandı…

A Milli Takımda Stefan Kuntz dönemi resmi olarak sona erdi. Alman Teknik adamla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptıkları görüşme sonrasında, TFF'den yapılan açıklamayla da ilan edilerek, Stefan Kuntz’la yollar ayrıldı.

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile bugün yapmış olduğu değerlendirme toplantısının ardından Sayın Kuntz ile iyi niyet ve profesyonellik çerçevesinde yolların ayrılması konusunda mutabakata varmıştır. Sayın Stefan Kuntz’a, A Milli Futbol Takımımıza yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dileriz” denildi.

 

“Arkasındayız” dediler ama…

TFF, 18 Eylül'de Stefan Kuntz ile yolların ayrılacağı yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirterek bir açıklama yayınlamıştı. Fakat bu açıklamadan iki gün sonra Kuntz'un sözleşmesi feshedildi.

Yapılan duyuruda, "Bir süredir yazılı, görsel ve dijital medyada yer alan A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile ilgili haberler ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu sözleşmesi devam eden A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'u 20 Eylül Çarşamba günü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı yapmak üzere Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne resmi olarak davet etmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyurulur" denilmişti.

 

 

Stefan Kuntz'un Milli Takım performansı

A Milli Takım ile çıktığı 20 karşılaşmada 12 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 39 puan toplayan Stefan Kuntz, maç başına da 1.95 puan ortalaması yakaladı.

 

Japonya - Türkiye: 4-2

Türkiye - Ermenistan: 1-1

Türkiye - Galler: 2-0

Letonya - Türkiye: 2-3

Türkiye - Hırvatistan: 0-2

Ermenistan - Türkiye: 1-2

Türkiye - Çek Cumhuriyeti: 2-1

Türkiye - İskoçya: 2-1

Faroe Adaları - Türkiye: 2-1

Türkiye - Lüksemburg 3-3

Türkiye - Litvanya: 2-0

Lüksemburg Türkiye: 0-6

Türkiye  - Faroe Adaları: 4-0

Türkiye - İtalya: 2-3

Portekiz  - Türkiye: 3-1

Karadağ  - Türkiye: 1-2

Türkiye - Cebelitarık: 6-0

Letonya - Türkiye: 1-2

Türkiye - Norveç: 1-1

Etiketler: A Milli Takım, Stefan Kuntz, futbol, spor