Haber Detayı
2023-12-10 15:06
Doğuş şampiyonaya galibiyetle başladı

TÜSF Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nca düzenlenen İstanbul Üniversiteler Erkek- Bayanlar Voleybol Şampiyonası önceki g&...

Doğuş şampiyonaya galibiyetle başladı

TÜSF Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nca düzenlenen İstanbul Üniversiteler Erkek- Bayanlar Voleybol Şampiyonası önceki gün yapılan karşılaşmalarla başladı. Erkekler 1. Lig B Grup 1. Hafta yapılan karşılaşmalarda Doğuş Üniversitesi çıkarttığı başarılı oyunuyla Yıldız Teknik Üniversitesi’ni 3-0 ( 25-19, 25- 21 ve 25-16 mağlup etti. Şampiyonaya galibiyet ile başladı.

 

Yeditepe, Topkapı ve Özyeğin de kazanarak başladılar

Günün diğer karşılaşmalarında Yeditepe Üniversitesi İstanbul Medipol Üniversitesi’ni 3-0, Özyeğin Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi’ni 3-1 ve Topkapı Üniversitesi de İstanbul Okan Üniversitesi’ni 3-2 mağlup edip şampiyonaya galibiyetle başlayan takımlar oldu.

 

Barış Sümen: “Hedef şampiyonlukla Süper Lig’e çıkmak”

Geçen yıl bayanlar Süper Lig’de Türkiye şampiyonu olduklarını belirten Doğuş Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen,” Bu yıl da erkeklerde hedefimiz bir terslik olmadığı takdirde şampiyon olup süper lige çıkmak. Sonra süper Lig’de de şampiyonluk için mücadelemizi sürdürmek” şeklinde konuştu.

 

İkinci hafta programı

12 Aralık 2023 Salı günü Yeditepe Üniversitesi Salonu’nda oynanacak 2. hafta programı şöyle:

Boğaziçi Üniversitesi - Doğuş Üniversitesi

Topkapı Üniversitesi - Yeditepe Üniversitesi

İstanbul Medipol Üniversitesi - Özyeğin Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi - İstanbul Okan Üniversitesi 

Etiketler: Doğuş şampiyonaya galibiyetle başladı, voleybol, spor, TÜSF, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Doğuş Üniversitesi