Haber Detayı
2024-01-22 19:44
Bunun adı fiyasyodur…

Maç sonunda hangi başlığı atmamız gerektiğini uzun süre düşündüm. Sonunda fiyasko demekte karar kıldım. Nedeni, daha birkaç gün önce 847 milyon lira zarar a&c...

Bunun adı fiyasyodur…

Maç sonunda hangi başlığı atmamız gerektiğini uzun süre düşündüm. Sonunda fiyasko demekte karar kıldım. Nedeni, daha birkaç gün önce 847 milyon lira zarar açıklayan takımdaki oyuncular niye ve kimin aklıma göre alındı?

Maça iyi başlayan Trabzonspor, iyi bitirense Galatasaray oldu. İlk yarı kafa kafaya giden bir maç, 95. dakikada ise tüm fiyaskoları ortaya çıkan bir takım. Bordo Mavililerin bu takımını kuranlar taraftarın ve delegenin önüne çıkıp hesap vermelidir.

İk yarıda Mendy, Visca, Enis, Berat ile maça tutunmaya çalışan Trabzonspor ikinci yarıda birden dağıldı. İlk yarı Galatasaray tempolu oynadı. Herkes ikinci yarı Galatasaray durur diye düşündü ancak, Abdullah hoca Sarı Kırmızılı ekibin imdadına koştu. Yaptığı değişikliklerle takımın gücünü düşürdü. Futbol kumarı oynadı. Bakasetas’la başlaması gerekirdi. Takımda oyuncu yok ve Bakasetas maç koptuktan sonra oyuna dahil oluyor.

İkinci yarıda Bordo Mavililerin en büyük hatası, Galatasaray’ı yenebiliriz algısına kapılmış olmasıydı.

Yahu nasıl olacak bu iş? Galatasaray’ın yedekleri Trabzonspor’da hafta içi antrenmana çıkmasa bile bu maçta direkt oynar. Trabzonspor’un as kadrosunda 3-4 oyuncu dışında hiçbiri Süper Ligde yarışan takımda kadroya giremez. Hepsi tel tel döküldü. Avcı ne diyecek merak ediyorum? Oyun gelişmedi, skor değişmedi. Tam tersi, bir de fark yedi Trabzonspor.

Avcı’nın bir gol atıp kazanma refleksinin sonucu. Manisa ile oynamıyorsun işte. Gelir bir takım hesabı keser gider. Bu yenilgide kaleciyi suçlayanlar yanlış adreste. Kalecilik bir durum yok. Galatasaray hak ederek kazandı. Trabzonspor kötü futbolunun faturasını bundan sonra da ödemeye devam edecek.

Başkanı destekleyen biri olarak bu kadroyu hangi akılla kurduğunu ona sormak isterim? Ve kulübü bu kadar borçlandırıp bu kadar kötü bir takımı kurmayı nasıl becerdiğini de cidden çok merak ediyorum…

Etiketler: Bunun adı fiyasyodur, sporvitrini.com, futbol, Kadir Bıyıklı, spor, Trabzonspor, Galatasaray