Haber Detayı
2024-06-09 22:01
Ali Koç 3. kez Fenerbahçe başkanı oldu…

Fenerbahçe'de merakla beklenen Olağan Seçimli Genel Kurulu'nun neticesinde Ali Koç, Aziz Yıldırım ile girdiği başkanlık yarışını kazanar...

Ali Koç 3. kez Fenerbahçe başkanı oldu…

Fenerbahçe'de merakla beklenen Olağan Seçimli Genel Kurulu'nun neticesinde Ali Koç, Aziz Yıldırım ile girdiği başkanlık yarışını kazanarak, üçüncü kez Sarı Lacivertli kulübün başkanı oldu. Seçim sonucu belli olduktan sonra iki aday birlikte kürsüye çıkarak tribünleri dolduran taraftarı selamlayarak, birlik beraberlik mesajı verdi.

Ülker Stadyumu'nda gerçekleştirilen Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda 27 bin civarında üye oylarını kullandı. Yapılan sayım döküme göre, Ali Koç 16.464 oy alırken, Aziz Yıldırım ise 10.483 oy almayı başardı.

 

Ali Koç Aziz Yıldırım’ı kürsüye getirdi.

Seçimlerin ardından Başkan Ali Koç, Aziz Yıldırım’ın locasına giderek kendisini alıp sahada kurulan kürsüye getirdi. Kürsüde kısa bir konuşma yapan Aziz Yıldırım, “Ben ve arkadaşlarım görevlerimizi yaptık. İnşallah Sayın Ali Koç ve arkadaşları bu sene Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz” dedi.

Bu konuşmadan sonra Ali Koç ve Aziz Yıldırım birlikte tribünleri selamladılar. Tribünler de iki başkan adayına, “İki başkan el ele, hep beraber tribüne” tezahüratları yaptı.

 

Ali Koç’un yönetim listesi

Üçüncü kez başkanlık koltuğuna oturan Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor: Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Erol Bilecik, Hüseyin Bozkurt, Mehmet Salih Dereli, Esin Güral Argat, Acun Ilıcalı, Korkut Nedim Keçeli, Ahmet Ketenci, Burak Çağlan Kızılhan, Acar Sertaç Komsuoğlu, Sait Ergun Özen, Fethi Pekin, Mustafa Hakan Safi.

Yedek üyeler: Ali Alper Alpoğlu, Selma Altay Rodopman, Mustafa Kemal Danabaş, Eren Ali Dişli, Özgür Özaktaç, Cenk Öztanık, Rıfat Perahya.

Etiketler: Ali Koç, Aziz Yıldırım, Fenerbahçe, spor, genel kurul, Ali Koç 3. kez Fenerbahçe başkanı oldu