Haber Detayı
2019-10-20 13:00
Beşiktaş’ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi
Siyah Beyazlı Kulübün olağanüstü seçimli genel kurulunda Ahmet Nur Çebi, kulübün 34. başkanı oldu.
Beşiktaş’ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi

Siyah Beyazlı Kulübün olağanüstü seçimli genel kurulunda Ahmet Nur Çebi, kulübün 34. başkanı oldu.

Beşiktaş’ta seçim heyecanı bugün Akatlar Spor Kompleksi’nde yaşandı. Ahmet Nur Çebi, Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay 34. Beşiktaş başkanı olabilmek için yarıştı. Bu isimler arasında Ahmet Nur Çebi daha önce Fikret Orman döneminde yöneticilik yapmıştı. Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay’ı geride bırakan Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı kulübün 34’üncü başkanı oldu.

Ahmet Nur Çebi, Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay’ın yarıştığı olağanüstü seçimli genel kurulda toplantı saat 10.30’da başladı, oy verme işlemi 17.00’de sona erdi. Seçime tam 8 bin 644 kişi katıldı.

Ahmet Nur Çebi, Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay’ın yarıştığı olağanüstü seçimli genel kurulda toplantı saat 10.30’da başladı, oy verme işlemi 17.00’de sona erdi. Seçime tam 8 bin 644 kişi katıldı.

OY DAĞILIMI

Beşiktaş Divan Kurulu, sandıklardan çıkan sonuçları şöyle açıkladı.

Ahmet Nur Çebi: 5.009

Serdal Adalı: 2.983

Hürser Tekinoktay: 537

YÖNETİM KURULU LİSTESİNDE KİM KİMDİR

Erdal Torunoğulları

1964 Kars doğumlu olan iş insanı Torunoğulları, evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derece Felemenkçe ve İngilizce bilmektedir.

Emre Kocadağ

1983 İstanbul Beyoğlu doğumlu. Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. İş insanı olan Kocadağ evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Fatih Hakan Avşar

1974 Sivas doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü mezunu. İş insanı, evli ve iki çocuk babası Avşar İngilizce bilmektedir.

Ahmet Mesut Urgancılar

1967 İnegöl doğumlu . OTÜ Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri, Tasarım Bölüm mezunu. Urgancılar evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Kemal Erdoğan

1970 Şanlıurfa doğumlu olup Londra Richmond Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Bölümü mezunudur. İş insanı olan Erdoğan evli ve dört çocuk babasıdır. İyi derece İngilizce bilmektedir.

Enis Ulusoy

1981 Kayseri doğumlu olup American İnterContinental University mezunudur. Evli iki çocuk babası. İngilizce bilmektedir.

Berkay Gocay

1962 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. İş insanı olan Gocay evli ve iki çocuk babası. İngilizce bilmektedir.

Adnan Dalgakıran

1962 İstanbul’da doğumlu. İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi mezunu. Sanayici olan Dalgakıran evli ve iki çocuk babası. İngilizce bilmektedir.

YEDEK ÜYELER

1. Umut Şenol

1978 yılında Sakarya’da doğdu. Boğaziçi Ünivrsitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İş insanı Şenol, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

2. Bilgihan Sürmen

1969 yılında Zonguldak’ta doğdu. İş insanı, evli ve beş çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

3. Hakan Daltaban

1967 yılında İskenderun’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. İş insanı Daltaban, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

4. Fırat Fidan

1979 yılında Diyarbakır’da doğdu. Virgina Tech Endüstri Mühendisliği bölümünden mezundur. İş İnsanı Fidan, bekar ve bir çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

5. Ali Efe Bezci

1990 yılında Ankara’da doğdu. TOBB ETÜ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü mezunudur. İş insanı Bezci, evlidir. İngilizce bilmektedir.

 

DEĞİŞİMİN BAŞLANGICI

Beşiktaş Kulübünün olağanüstü seçimli genel kurulunda başkanlığa seçilen Ahmet Nur Çebi, teşekkür konuşması yaptı.

BJK Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi’nde yapılan seçimde oy sayımının ardından başkanlığı kazandığı açıklanan Çebi, kürsüye eşiyle gitti.

Beşiktaş’ın yeni bir döneme açıldığını belirten Çebi, “Beşiktaş bugün yeni bir döneme, ufka açılmıştır. Bugün bir değişimin başlangıcı olmuştur. Katılımcı, paylaşımcı, dürüst, çalışkan ve hedefi Beşiktaş’ı her an yukarı taşımak olan bir süreç geçireceğiz” diye konuştu.

“Beşiktaş’ın şerefi, namusu, bir kuruşu bize emanet”

Zor günlerin yanında güzel günler de geçireceklerini aktaran Çebi, “Önümüz aydınlık, önümüz parlak. Tüm yönetici arkadaşlarımla size söz veriyoruz. Beşiktaş’ın şerefi, namusu, bir kuruşu bize emanet. Hiç merak etmeyin. Zor günlerimiz olacak, zor günlerin yanında güzel günlerimiz olacak. Bu vazifeyi teslim alıyoruz, yarın sabahtan itibaren Beşiktaş’a güzel şeyler yapmak için söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Herkesin birbirine sarıldığı bir Beşiktaş için mücadele edeceğiz”

Yöneticilerini kürsüye çağıran ve hepsinden Beşiktaş’a hizmet etmeleri için söz alan Ahmet Nur Çebi, şunları kaydetti:

“Yönetici arkadaşlarımı ‘çocuklarınızı koklayın, valizinizi toplayın bir süre Beşiktaş’a hizmet edeceğiz’ diye çağırdım. Beşiktaş genel kurulu bugün bindirilmiş kıtaların olmadığını, olamayacağını, bu lekenin Beşiktaş’ın alnına vurulamayacağını gösterdi. Bundan sonra biz bu yolda tek başımıza yürümeyeceğiz. Tüm camia ile taraftarlarla, tüm kurullarımızla, yöneticilerimizle beraber hareket edeceğiz. Her şey konuşuldu bitti. Herkesin birbirine sarıldığı bir Beşiktaş için mücadele edeceğiz.”

TEBRİK YAĞDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beşiktaş Kulübünün başkanlığına seçilen Ahmet Nur Çebi’yi tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Çebi’yi yeni görevinden dolayı kutlayarak, “Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Beşiktaş Kulübü Başkanlığına seçilen Ahmet Nur Çebi’yi kutluyorum. Yeni başkan ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Ahmet Nur Çebi ve onunla birlikte sorumluluk üstlenen yönetim kurulunun bu güvene layık olacağına inanıyorum. Beşiktaş camiasına sevgi ve selamlarımı iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada ise, “Ahmet Nur Çebi’yi tebrik ediyor; Sayın Çebi ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarına görevlerinde başarılar diliyoruz” denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Ahmet Nur Çebi’yi ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor, Siyah Beyazlı camiaya başarı ve hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamada, “Sayın Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulunu tebrik eder, yönetim dönemlerinde başarılar dileriz” denildi.

Ahmet Nur Çebi kimdir?

Ahmet Nur Çebi, 1959 senesinde Trabzon’da dünyaya geldi. Babası iş adamı Yaşar Kaptan Çebi, annesi Ayten Çebi’dir. Tayfun Çebi ve Arzu Efe adında kardeşi vardır. Babası sanayici olup demir çelik ticareti yaptığından işi gereği 1964 senesinde Karabük’e göç etmesi nedeniyle Çebi, burada öğrenim gördü.

TED Karabük Koleji lisesinde okudu. 1983 senesinde Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun oldu. Yurt dışında bu alanda bir buçuk sene eğitim aldı. Askerliğini 1985 senesinde Ağrı Eleşkirt 29. Piyade Alayı’nda yedek olarak tamamladı.

Ahmet Nur Çebi, Çebi enerji, martaş liman tesisleri, Çebi denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Karabük demir çelik işletmeleri yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve haddeciler derneği başkanlığı vazifelerini yürütmektedir.

Babası Yaşar Kaptan Çebi ve kardeşi Tayfun Çebi ile beraber demir çelik sanayiinde, 1964’te Karabük’te babasının kurduğu haddehaneden (demir çelik üretim tesisi) bir adım öteye geçerek, 1990 yılında Çorlu’da bir haddehane yatırımı daha yaptı. Bunu takip eden üç sene sonrasında Marmara Ereğlisi’nde bir liman yatırımı gerçekleştirdi. Onun hemen akabinde bu limanın yapımına gerekçe olan asıl büyük yatırımını yaptı. 2001’de bir buçuk milyon ton kapasiteli demir çelik izabe tesislerini, 2002’de izabe tesisi ile beraber çalışan bir milyon ton kapasiteli haddehaneyi ve 2005’te de kendi enerjisini üretebileceği bir elektrik santralini devreye aldı. Bu arada armatörlük ile ilgili büyük yatırımlar yaptı.

1986 senesinde Berna Çebi ile evlendi. Bu evlilikten Elgiz Nur, Mina Nur ve Yaşar Kaptan adlarında 3 çocuğu oldu.

Etiketler: Ahmet Nur Çebi , Beşiktaş Genel Kurulu