Haber Detayı
2019-10-08 13:00
Flöreciler Kocaeli’de Buluştu
“U10-U12-U14 ve Büyükler Flöre Açık Turnuvası
Flöreciler Kocaeli’de Buluştu

Kocaeli ev sahipliğinde 5-6 Ekim tarihlerinde düzenlenen “U10-U12-U14 ve Büyükler Flöre Açık Turnuvası” iki gün süren maçların ardından sona erdi. Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2019-2020 faaliyet takviminin ikinci turnuvasında, ‘10, 12, 14 yaş altı ve büyükler' yaş kategorilerinde 500'ü aşkın eskrimci Kocaeli Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda piste çıkarak madalya mücadelesi verdi. Turnuva toplam 8 kategoride, centilmenliğin ön planda olduğu keyifli karşılaşmalara, heyecan dolu kürsü mücadelesine tanıklık etti. Adıyaman, Ankara, Balıkesir, Burdur, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin ve Muğla olmak üzere Türkiye'nin 11 ilinden 537 eskrimcinin pistte ter döktüğü turnuvada, başarılı sporcular madalya sevinci yaşadı. Başarılı sporcular madalyalarını Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, İzmit Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Engin Yaşar, TEF Yönetim Kurulu Üyesi Halit Bostancı, TEF Genel Sekreteri Yılmaz Portakal ve U.A. Hakem Cansu Tor Kadıoğlu'nun elinden aldı. MADALYA SONUÇLARI U14 ERKEKLER FLÖRE 1-Cem Güneş (Marmara Eskrim SK) 2-Ali Efe Karadeniz (Altınyurt SK) 3-Kıvanç Kırtay (Balıkesir Eskrim SK) 3-Halim Yiğit Ünver (Balıkesir Eskrim SK) 5-Ayberk Külcü (Fethiye Eskrim SK) 6-Ali Eren Girgin (Bursa Ferdi) 7-Kağan Ziya Aydın (Marmara Eskrim SK) 8-Ege Babacan (İzmir Ferdi) U10 ERKEKLER FLÖRE 1-Emre Ameur Ould (Muğla Ferdi) 2-Güneş Ali Dilber (Altınyurt SK) 3- Kuzey Aydemir (Marmara Eskrim SK) 3-Kerem Özdoğan (İzmir Ferdi) 5-Rüzgar Nurver (Çankaya Eskrim SK) 6-Bulut Ali Yıldız (Marmara Eskrim SK) 7-Ömer Özateşler (Altınyurt SK) 8-Kuzey Harmancı (Göztepe SK) U12 KIZLAR FLÖRE 1-Alara Atmaca (Balıkesir Eskrim SK) 2-Nilim Karavelioğlu (Marmara Eskrim SK) 3-Elvin Gülışık (Balıkesir Eskrim SK) 3-Serra Gülin Gençoğlu (Bursa Ferdi) 5-Ece Gizem Huriel (ANOKES SK) 6-Berra Şimal Çakmak (İstanbul Ferdi) 7-Lila Baltalı (Marmara Eskrim SK) 8-Damla Erolcay (TED SK) BÜYÜK KADINLAR FLÖRE 1-Alisa İsbir (Ankara Ferdi) 2-Lal Ertün (Marmara Eskrim SK) 3-Nazlı Ceren Alioğlu (Ankara Ferdi) 3-Firuze Ayşen Güneş (Angora Pars Eskrim SK) U10 KIZLAR FLÖRE 1-Begüm Erel (Kadıköy Eskrim SK) 2-Defne Coşgunçay (İstanbul Ferdi) 3-Elif Ada Yıldız (Marmara Eskrim SK) 3-Rüya Kalkan (Marmara Eskrim SK) 5-Mira Yurdakul (Ankara Ferdi) 6-Nil Kırtay (Balıkesir Eskrim SK) 7-Tuğçe Baş (Fethiye Eskrim SK) 8-Ada Küfeciler (Bursa Ferdi) U14 KIZLAR FLÖRE 1-Elif Su Ay (Fethiye Eskrim SK) 2-Tuana Atmaca (Balıkesir Eskrim SK) 3-Neziha Aslı Aksoy (Bursa Ferdi) 3-İlayda Bengisu Güler (Gölbaşı Anadolu Lisesi SK) 5-Lidya Koçgazi (Fethiye Eskrim SK) 6-Bahar Deniz Acar (Fethiye Eskrim SK) 7-İpek Özırak (İstanbul Ferdi) 8-Irmak Çarpışır (Altınyurt SK) U12 ERKEKLER FLÖRE 1-Ahmed Turgut Anbarlılar (Altınyurt SK) 2-Nikita Görgülü (Marmara Eskrim SK) 3-Arda Barış Demircan (Altınyurt SK) 3-Emre Ameur Ould (Muğla Ferdi) 5-Onur Şengül (Göztepe SK) 6-Yiğit İlkan Aşçı (ASP GSPK) 7-Issa Ameur Ould (Muğla Ferdi) 8-Doruk Tosun (Ankara Ferdi) BÜYÜK ERKEKLER FLÖRE 1-Tevfik Burak Babaoğlu (İstanbul Ferdi) 2-Turhan Berke Külcü (Marmara Eskrim SK) 3-Mustafa Burak Çufadar (AESK) 3-Alp Eyüpoğlu (Altınyurt SK)

Etiketler:

Yorumlar
Kategorideki Diğer Haberler
Hakan Reçber Tokyo yolcusu
Esat Delihasan Corona’ya yenildi...
Tekvandoda Turkish Open’ın özel konuğu…
Bakan Çavuşoğlu tekvandocuları ziyaret etti
Antalya’da büyük spor zirvesi!
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, Dünya Tekvando Federasyonu (WT) Başkanı Chungwon Choue ile biraraya geldi
Artık sporcu yetiştirecek!
Tekvandonun Messi’si, şampiyon sporcumuz Servet Tazegül’ü erkek milli takım antrenörlüğü görevine getirdi
Başkan Huysuz millileri ziyaret etti
Başkan Huysuz, İstanbul’da ortak kampta bulunan büyük ve genç erkekler Milli Takıma, kaldığı otelde ziyaret etti
Uğur Kobaş’a altın rozet
Avrupa ve Dünya Karate Federasyonları Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş'a, Guadalajara'da Avrupa hakemliğinde 20. yılı tamamladığı için altın rozet verildi
Tekvandoda dört madalya geldi
Türkiye Tekvando Milli Takımı, Almanya Açık Tekvando Turnuvasını biri altın dört madalya ile tamamladı
Tekvandoda yine zirvedeyiz!
1. Avrupa Açık Plaj Tekvando Poomsae Şampiyonası’nda yedisi altın yirmi madalya kazandık
İspanya’da 12’den vurduk!
Tekvando Milli Takımımız, 12 sporcuyla mücadele ettiği İspanya Açık Tekvando Turnuvasını 12 madalya ile tamamladı
İrem Yaman tarihe geçti
Milli tekvandocumuz İrem Yaman, Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası'nda 62 kiloda altın madalya kazandı
Jimnastik’te Avrupa ikinciliği
Bakü Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası çiftler kategorisinde büyüklerde milli sporcularımız Ayşe Begüm Onbaşı ve Mehmet Ercoş çifti gümüş madalya kazandı
Şamiloğlu’ndan altın madalya
Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası’nda mücadele eden milli sporculardan Ümit Şamiloğlu, barfiks aletinde altın madalya kazandı
Eskrimde Yine “Skandal!”
“Skandal!”
Bostanlıspor Kick Boks’ta kürsüde
15 Temmuz’u anma Gençler Kick Boks Ege Bölge Şampiyonası’nda Bostanlıspor’un dört sporcusundan ikisi kürsüye çıktı