Haber Detayı
2020-12-21 13:00
Gobert NBA tarihine geçti!
Geçtiğimiz sezon inanmadığını söylediği koronavirüsün uğradığı ilk NBA yıldızı Rudy Gobert, tarihine geçiyor. Detaylar haberimizde bulacaksınız...
Gobert NBA tarihine geçti!

Geçtiğimiz sezon inanmadığını söylediği koronavirüsün uğradığı ilk NBA yıldızı Rudy Gobert, tarihine geçiyor.

Utah Jazz’ın başarılı pivotu Rudy Gobert takımıyla tarihi bir sözleşmeye imza atıyor.

NBA'in resmi web sitesinden yapılan açıklamada Gobert, Jazz ile 205 milyon dolar karşılığında beş yıllık yeni bir sözleşmeye imza atıyor. Yılda 41 milyon dolar kazanacak olan Fransız oyuncu, NBA tarihinin en yüksek kontratlı oyuncusu oluyor.

 

Virüsle dalga geçti, ilk o yakalandı

NBA'de 8. sezonuna hazırlanan Rudy Gobert, geçtiğimiz sezon gösterdiği performansın yanı sıra, yaptığı hareketlerle de olay olmuştu. Koronavirüsün ilk çıktığı dönemlerde, basın toplantısında salgın ile dalga geçmiş, daha sonra Oklahoma City Thunder maçı öncesinde Covid-19'a yakalandığı için Jazz-Thunder maçı iptal edilmiş, akabinde sezon ertelenmişti. Bundan pişman olan Gobert, koronavirüsle mücadele için 500 bin dolar bağışta bulunmuştu.

 

İki kez en iyi savunmacı seçildi

Rudy Gobert, şu an NBA'in en iyi savunmacılarından biri konumunda...

Fransız pivot, geçtiğimiz sezon 68 maçta 15.1 sayı, 13.5 ribaund ve 2.0 blok ortalamalarıyla mücadele etti. Ayrıca Gobert, iki kez de yılın en iyi savunmacısı seçilirken, 2016-2017 sezonunda blok kralı unvanını aldı.

Etiketler: NBA, basketbol, spor, Rudy Gobert, Utah Jazz