Haber Detayı
2019-08-04 13:00
Yusuf Yazıcı Lille’e transfer oldu
Fransız kulübü Lille, Trabzonsporlu milli futbolcu Yusuf Yazıcı’yı kadrosuna kattı
Yusuf Yazıcı Lille’e transfer oldu

Fransız kulübü Lille, Trabzonsporlu milli futbolcu Yusuf Yazıcı’yı kadrosuna kattı.

Lille, bu transfer için Trabzonspor’a 17.5 milyon Avro bonservis bedeli ödeyecek. Ayrıca Fransız kulübü, bu rakamın yanı sıra Portekizli stoper Edgar Miguel Ié’yi bonservisiyle Trabzonspor’a gönderecek.

Bordo Mavililer, Yusuf Yazıcı’nın bir sonraki satışından da yüzde 20 pay alacak.

AYRILIK AÇIKLAMASI

Sosyal medya hesabı üzerinden ayrılma kararrını açıklayan Yusuf Yazıcı şu ifaleri kullandı: “Çok değerli Trabzonspor taraftarları; malumunuz olduğu üzere bir süredir transferimle ilgili haberleri takip ediyorsunuz. Ancak bugün itibarıyla bir açıklama yapma gereği duyuyorum. Sürecin başından bugüne kadar kulübümüz, şartlarının iyileştirilmesi başta olmak üzere bir çok konuda kalmam için her türlü fedakârlığı yaptı.

Gerek Sayın Başkanımız Ahmet Ağaoğlu gerekse yönetim kurulundaki değerli ağabeylerim Trabzonspor’da oynamam gerektiğini defaatle bana ilettiler ancak ben, Trabzon’umu, Trabzonsporumu ve ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmek adına ayağıma gelen bu fırsatı değerlendirmek istiyorum.

Tribünlerinde sevindiğim, alt yapısında yetiştiğim A Takımında kaptanlık bandını taktığım ve bu güzide formayı giymekten gurur duyduğum Trabzonsporumdan ayrılma konusundaki kararımı vermiş bulunmaktayım.”

Etiketler: Lille , Trabzonspor , Yusuf Yazıcı