Haber Detayı
2019-12-24 13:00 Bu haber toplam 11254 kez okunmuştur
Serbest Güreş Şampiyonası yapıldı
Güreş Şampiyonası
Serbest Güreş Şampiyonası yapıldı

Ankara Keçiören Taha Akgül Spor Salonunda yapılan Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası sona erdi. 5 şampiyonluk olan ASKİ spor Şampiyon oldu. 125 kiloda mücadele eden Avrupa, dünya ve Olimpiyat şampiyonu güreşçimiz Taha Akgül finalde Tanju Gemici’yi yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Türkiye Serbest Güreş Şampiyonasında Ankara ASKİ 5 Birincilik 2 İkincilik 3 Üçüncülük ile takım olarak Türkiye Şampiyonu oldu. İstanbul BŞBLD 3 Birincilik 2 İkincilik 3 Üçüncülük kazandı. Takım olarak 4. Oldu. Ankara İLBANK 1 Birincilik 1 İkincilik 4 Üçüncülük ile Türkiye 3.si olurken Ankara TEDAŞ Spor Kulübü 3 İkincilik 3 Üçüncülük ile takım olarak Türkiye 3.oldu. Erzurum BŞBLD. Spor Kulübü 1 Birincilik, Kocaeli BŞBLD. Spor 1 İkincilik 1 Üçüncülük, İstanbul Sancaktepe Bld. Spor 1 İkincilik 1 Üçüncülük, 1 Beşincilik, Bursa BŞBLD. Spor Kulübü 2 Üçüncülük, 1 Beşincilik K.Maraş BŞBLD, Çorum Bld. Ankara TKİ Spor 1'er Üçüncülük kazandılar Türkiye Şampiyonasında En Teknik Güreşçimiz Olimpiyat Dünya Avrupa Şampiyonumuz Taha AKGÜL seçildi En centilmen güreşçi İstanbul B.Ş.BLD Spor'dan Olimpiyat Dünya 2.si Selim YAŞAR En Centilmen Antrenör İstanbul B.Ş.BLD Spor Kulübü Antrenörü Tevfik KELEŞ oldu Dereceye giren güreşçiler ve Kulüpleri şöyle: 57 kg 1. Ahmet PEKER ( Ankara ASKİ) 2. Şaban KIZILTAŞ ( Ankara TEDAŞ) 3. Barış KAYA ( Ankara İLBANK) 3. Ali KARABOĞA ( Ankara TEDAŞ) 70 kg 1. Servet COŞKUN ( Erzurum BŞBLD.) 2. Ali AKIL ( Ankara TEDAŞ) 3. Ömer Faruk ÇAYIR ( K.Maraş BŞBld.) 3. Bilal AKBIYIK ( Çorum Bld. Spor) 5. Haydar YAVUZ ( Ankara ASKİ Spor) 97 Kg 1. İbrahim BÖLÜKBAŞI ( Ankara ASKİ) 2. Fatih YAŞARLI ( Ankara İLBANK) 3. Rıza YILDIRIM ( Ankara TEDAŞ) 3. Yunus Emre DEDE ( Ankara ASKİ Spor) 5. Feyzullah AKTÜRK ( K.Maraş BŞBld. Spor) 125 kg 1. Taha AKGÜL ( Ankara ASKİ) 2. Tanju GEMİCİ ( Kocaeli BŞBLD) 3. Abdullah GÜNGÖR ( İstanbul B.Ş.BLD) 3. Hüseyin CİVELEK ( Ankara İLBANK) 65 kg 1. Selim KOZAN ( İst. BŞBLD. Spor) 2. Süleyman ATLI ( Ankara ASKİ) 3. Cengizhan ERDOĞAN ( İBB) 3. Mehmet SÖYLER ( Kocaeli BŞBLD) 74 kg 1. Fazlı ERYILMAZ ( İst. BŞBLD. Spor) 2. Enes USLU (İBB) 3. Muhammed AKDENİZ (İlbank) 3. Tarık GÜR (Bursa BŞBLD. Spor) 92 kg 1. Süleyman KARADENİZ (ASKİ) 2. M.Kemal KIYI ( Sancaktepe Bld.) 3. Ahmet BİLİCİ ( Ankara TEDAŞ) 3. Müren MUTLU ( Sancaktepe Bld) 61 kg 1. Recep TOPAL ( Ankara İLBANK) 2. Münir Recep AKTAŞ ( ASKİ) 3. Nebi UZUN ( Ankara ASKİ) 3. Cabbar DUYUM ( Ankara ASKİ) 79 kg 1. Batuhan DEMİRCİN ( Ankara ASKİ) 2. Abdullah ARSLAN ( Ankara TEDAŞ) 3. M.Nuri KOTANOĞLU ( İLBANK) 3. Nuri TEMUR ( Ankara TKİ Spor) 86 kg 1. Fatih ERDİN ( İstanbul B.Ş.BLD) 2. Osman GÖÇEN ( İstanbul B.Ş.BLD) 3. Selim YAŞAR ( İstanbul B.Ş.BLD) 3. Burak ŞAHİN ( Bursa BŞBLD.) 5. Arif ÖZEN (Sancaktepe Bld)

 

Etiketler: Güreş Manşet

Yorumlar
Kategorideki Diğer Haberler
Kerem Kamal Tokyo vizesini kaptı
Reşit Karabacak unutulmadı
Yağlı güreşçilere müjdeli haber!..
Yarıgin Turnuvası'nda Türkiye Rüzgarı!
Türkiye Rusya'da düzenlenen İvan Yarıgin Grand Prix Turnuvasında 3 gümüş 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazandı
Minderde kan değişimi
A Milli Serbest Güreş Takımı’nın teknik kadrosunda antrenör değişikliğine gidildi.
Milli güreşçilerden Sırbistan’da 18 madalya
Türkiye, 2 altın, 5 gümüş ve 11 bronz olmak üzere toplam 18 madalya
Minderden üç madalya geldi
Avrupa 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nın 6. gününde sporcularımız serbest stilde birer altın, gümüş ve bronz madalyanın sahibi oldu
Güreşte milli heyecan!
Avrupa Güreş Şampiyonası Romanya’nın başkenti Bükreş’te Pazartesi günü başlıyor
Yasemin’den 4. Altın
Romanya’nın başkenti Bükreşte devam eden Avrupa Güreş Şampiyonasında ülkemizi 76 kiloda temsil eden Avrupa ve Dünya şampiyonu güreşçimiz Yasemin Adar
Kadınlarımız Avrupa Üçüncüsü
Kadın Güreş Milli Takımı, Romanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nı üçüncü bitirdi
Rıza Kayaalp, finale yükseldi
Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen organizasyonda erkekler grekoromen stil 130 kiloda yarı final maçına çıkan Rıza Kayaalp, Estonyalı rakibi Heiki Nabi’yi 4-0 yenerek adını finale yazdırdı
“Çok iyi bir jenerasyon yakaladık”
7. Avrupa Şampiyonluğu’na ulaşarak büyük bir başarıya imza atan güreşçimiz Taha Akgül, TRT SPOR’da yayınlanan Spor Stüdyosu programına konuk oldu
Spor basını iftarda buluştu
Türkiye Güreş Federasyonu’nun geleneksel iftar yemeği, Spor Medyasını buluşturdu
Toprak ve Bakır finalde
İspanya’nın Pontevedra kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda Abdullah Toprak ve Hamza Bakır finale yükseldi
Gençlerin Avrupa Sınavı
Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası grekoromen stilde yapılacak müsabakalarla bugün başlıyor
3 madalya daha!
İspanya’da devam eden Gençler Avrupa Şampiyonası’nda Türk sporcular, 3 madalya kazandı