Haber Detayı
2019-04-16 13:00
“Çok iyi bir jenerasyon yakaladık”
7. Avrupa Şampiyonluğu’na ulaşarak büyük bir başarıya imza atan güreşçimiz Taha Akgül, TRT SPOR’da yayınlanan Spor Stüdyosu programına konuk oldu
“Çok iyi bir jenerasyon yakaladık”

7. Avrupa Şampiyonluğu’na ulaşarak büyük bir başarıya imza atan güreşçimiz Taha Akgül, TRT SPOR’da yayınlanan Spor Stüdyosu programına konuk oldu.

Spor Stüdyosu programında soruları yanıtlayan Akgül “Avrupa Şampiyonası çok iyi geçti. Takım olarak çok başarılı olduk. Ben de 7. Avrupa şampiyonluğuna ulaştım. Takım halinde Avrupa şampiyonluğunu sadece 6 puanda kaçırdık. İlk defa böyle bir madalya sayısına ulaştık. Çok iyi bir jenerasyon yakalamış durumdayız. Dünyanın güreşte en iyi ülkelerinden birisiyiz. Şampiyonlarımızın sayısı artıyor. Hedefimiz 2020 Olimpiyatı. 2016’da ülkemizi güreş sırtlamıştı. Daha fazlasını Tokyo’da yapmak istiyoruz” dedi.

Tecrübeli güreşçi, olimpiyattan önce Dünya Şampiyonası’nda mücadele edeceklerini ve Tokyo 2020 için vize alacaklarına inandıklarını kaydetti.

35 yaşına kadar zirvede güreş yapılabileceğini kaydeden Akgül, yabancı dilin en büyük pişmanlığı olduğunu ve yabancı dil olmaması nedeniyle yurt dışı kamplarında zorlandıklarını kaydetti.

Taha Akgül, üç şampiyonayı da kazanınca Hamza Yerlikaya ile sayılarının eşitleneceği bilgisini verdi ve hem Dünya hem de Olimpiyatlar’da şampiyon olmak istediğini söyledi.

Programa telefonla katılan bir diğer şampiyon güreşçi Rıza Kayaalp de çok iyi bir şampiyona geçirdiklerini ve bu başarıları olimpiyata taşımak istediklerini ifade etti.

Etiketler: Rıza Kayaalp , Taha Akgül

Yorumlar
Kategorideki Diğer Haberler
Kırkpınar'da başpehlivan Cengizhan Şimşek...
Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz oldu
Kırkpınar'da çeyrek finalistler belli oldu
Tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri başladı
Rıza 10. kez Avrupa'nın zirvesinde
Kerem Kamal Tokyo vizesini kaptı
Reşit Karabacak unutulmadı
Yağlı güreşçilere müjdeli haber!..
Yarıgin Turnuvası'nda Türkiye Rüzgarı!
Türkiye Rusya'da düzenlenen İvan Yarıgin Grand Prix Turnuvasında 3 gümüş 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazandı
Minderde kan değişimi
A Milli Serbest Güreş Takımı’nın teknik kadrosunda antrenör değişikliğine gidildi.
Milli güreşçilerden Sırbistan’da 18 madalya
Türkiye, 2 altın, 5 gümüş ve 11 bronz olmak üzere toplam 18 madalya
Minderden üç madalya geldi
Avrupa 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nın 6. gününde sporcularımız serbest stilde birer altın, gümüş ve bronz madalyanın sahibi oldu
Güreşte milli heyecan!
Avrupa Güreş Şampiyonası Romanya’nın başkenti Bükreş’te Pazartesi günü başlıyor
Yasemin’den 4. Altın
Romanya’nın başkenti Bükreşte devam eden Avrupa Güreş Şampiyonasında ülkemizi 76 kiloda temsil eden Avrupa ve Dünya şampiyonu güreşçimiz Yasemin Adar
Kadınlarımız Avrupa Üçüncüsü
Kadın Güreş Milli Takımı, Romanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nı üçüncü bitirdi
Rıza Kayaalp, finale yükseldi
Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen organizasyonda erkekler grekoromen stil 130 kiloda yarı final maçına çıkan Rıza Kayaalp, Estonyalı rakibi Heiki Nabi’yi 4-0 yenerek adını finale yazdırdı