Haber Detayı
2021-02-16 10:16
Hamilton’a dev sözleşme...

Formula 1'de bu sezon 7. Dünya Şampiyonluğu'nu uzanarak tarihe geçen Lewis Hamilton, takımı Mercedes’le içinde ticari avantajların da yer alacağı yeni ve görkemli bir sözleşme imzalamaya hazırla...

Hamilton’a dev sözleşme...

Formula 1'de bu sezon 7. Dünya Şampiyonluğu'nu uzanarak tarihe geçen Lewis Hamilton, takımı Mercedes’le içinde ticari avantajların da yer alacağı yeni ve görkemli bir sözleşme imzalamaya hazırlanıyor.

Büyük Britanyalı pilot Lewis Hamilton ile Mercedes Petronas takımı büyük oranda anlaştı. Yer alan haberde resmi imzaların önümüzdeki günlerde imzalanacağı duyurulurken, sözleşme süresinin ise 2+1 yıl olacağı ifade edildi.

 

Ticari haklara sahip olacak

Bu arada yedi dünya şampiyonluğu olan Hamilton'ın yeni sözleşmeyle birlikte takım üzerinde ticari haklara da sahip olacağı iddia edildi.

2020 Formula 1 sezonu içerisinde Mercedes pilotu Hamilton, F1 pilotluğuna ileride veda ettiğinde, Mercedes'de uzun vadeli ve hatta ömür boyu sürebilecek bir ortaklıkta olmak istediğini dile getirmişti.

Lewis Hamilton, sezonun bitiminde Mercedes'le oturup her iki taraf içinde sağlıklı ve güzel bir karar verebileceği değerlendirmesinde bulunmuştu.

 

Mercedes’te kendini özgür hissediyor

Mercedes AMG F1 takımı patronu Toto Wolff’un, dar görüşlü yöneticilerden farklı olduğunu belirten Hamilton, "Mercedes’te kendimi özgür hissediyorum. Takım, daha esnek ve çekici bir marka haline gelmeye başlıyor" şeklinde konuşmuştu.

Etiketler: Lewis Hamilton, Mercedes, motor sporları, Formula 1