Bizi takip edin
Abone olun
Bizi takip edin

Biz nerde yanlış yaptık?

  • 0 Yorum
  • 45 Görüntüleme
2016 Rio Olimpiyatları’na 171 gün kaldı... Olimpiyatlarda sadece sporcular yarışmıyor. Her şeyden önce ülkelerin temsil ettikleri misyon, ideoloji, dünya sahnesinde var olabilme güçleri, gelişmişlikleri, spora yaptıkları yatırım, teknik ve teknolojileri, sportif üstünlükleriyle milletlerin kendisi yarışıyor. Milletler her Olimpiyatta adeta soğuk savaş halinde birbirleri ile mücadele ediyor. Salt sporcu yarışıyor mantığı ile olaya yaklaşırsak yanılırız. Her ülke maalesef olimpiyatlarda kazandığı başarılarıyla kendisinden söz ettiriyor. Nerdeyse dünyanın tamamı hem yazılı hem de görsel medyadan bu organizasyonları takip ediyor. Sporda başarıyı yakalayan ülkelerde suç oranları düşüyor. Hastaneye ve cezaevine giden insan sayısında ve kullanılan ilaçlarda önemli tasarruflar sağlanıyor. Dünyada spora harcanan para hem markaların oluşmasına katkı sunuyor, hem de Reklam ajanslarının kasalarını dolduruyor. Dünyada spor turizmi veya spora yatırımı silah ve ilaç sanayinden sonra üçüncü sırada yerini muhafaza etmektedir. Hal böyleyken biz ne yapıyoruz?   Türkiye ve olimpiyatlar Ülkemizde her dönem devlet spora büyük yatırımlar ve destekler sağlamaktadır. Anayasasında spora yer veren belki de dünyada tek devlet Türkiye Cumhuriyeti’dir. Gerek tesis açısından, gerekse Başarılı sporcuyu ödüllendirme ve desteklemede dünyanın en iyileri ile yarış halindeyiz adeta. Peki bu kadar destek, neden  sportif başarımıza yansımıyor? Dünyada her konuda birinci ligde oynayan bir ülke, neden sporda gereken başarıyı yakalayamıyor? Neden hala 1948 Londra Olimpiyatları’nda aldığımız  12 madalyayı egale edemedik? Neden 105 yıllık olimpiyat tarihimizde bir seferinde 13 madalya kazanamadık? Yanlış giden ne var? Neden hala bir üst aşamaya gelemedik? Bunun yanlışı nerde? Sporda istediğimiz seviyeye neden gelemiyoruz? Hatayı nerde yapıyoruz? Ve sonuçta doğal olarak aklımıza, bir şarkı sözünde söylendiği gibi ''ALLAH'ım biz nerde yanlış yaptık'' demek geliyor.

Kategoriler : Yazarlar

Yorumlar

İlginizi Çekebilir
Bu yıl 15’si koşulacak
Dünyanın en iyi sekiz yarı maratonu listesine giren Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nun 15’incisi 20 Eylül Pazar günü koşulacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından Vodafone’un sponsorluğunda düzenlenecek Vodafone 15. İstanbul Yarı Maratonu, 20 Eylül Pazar günü Tarihi Yarımada’nın eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleşecek. World Athletics tarafından Altın Kategori’ye yükseltilerek dünyadaki en iyi 8 Yarı Maraton listesine giren Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, dünya maratonlarının pek çoğunun ertelendiği veya iptal edildiği bir dönemde pandemiye dair tüm etkinlik kriterlerini yerine getirerek gerçekleştirilecek. Kategori ve kişi sayısında sınırlama var Yeni normal dönemde geniş katılımlı etkinliklerin hazırlıklarını yaparken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yayınlanan “Kovid-19 Kitlesel Etkinlikler Rehberi” kriterleri gereği kategorilerde ve kişi sayılarında sınırlamaya gidildi. Her yıl 10K ve 21K etaplarından oluşan İstanbul Yarı Maratonu, bu yıl yeni normal dönem önlemleri ile sadece 2.500 Yarı Maraton/21K koşucusu ile koşulacak. Her ayrıntı düşünüldü Başlangıç noktasında metrekare başına düşen kişi sayısından bekleme alanındaki düzenlemeye kadar her ayrıntı tek tek düşünülerek yapılan çalışmalara ve alınan kararlara sporcular www.istanbulyarimaratonu.com adresinden ulaşabilecek. İstanbul’un marka değerini yükselten, kentin uluslararası düzeyde tanıtımı için önemli bir yere sahip olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu atletlerin kendi derecelerini geliştirebilmelerine olanak tanırken, Kasım ayında gerçekleşecek maraton öncesi hazırlıklarının en önemli adımı haline geliyor.

Süper Lig Puan Durumu


TakımPuan
1.aytemi̇z alanyaspor 6
2.göztepe a.ş. 4
3.beşi̇ktaş a.ş. 4
4.fraport-tav antalyaspor 4
5.fati̇h karagümrük a.ş. 3
6.galatasaray a.ş. 3
7.atakaş hatayspor 3
8.büyükşehi̇r beledi̇ye erzurumspor 3
9.fenerbahçe a.ş. 3
10.hes kablo kayseri̇spor 3
11.i̇tti̇fak holdi̇ng konyaspor 1
12.trabzonspor a.ş. 1
13.gençlerbi̇rli̇ği̇ 1
14.yeni̇ malatyaspor 1
15.yukatel deni̇zli̇spor 1
16.çaykur ri̇zespor a.ş. 0
17.mke ankaragücü 0
18.kasimpaşa a.ş. 0
19.gazi̇antep futbol kulübü a.ş. 0
20.demi̇r grup si̇vasspor 0
21.medi̇pol başakşehi̇r fk 0

Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

www.sporvitrini.com © 2010 - Tüm Hakları Saklıdır.

"www.sporvitrini.com" Basın Ahlak İlkelerine uymaya söz vermiştir ve bütün hakları saklıdır. Spor haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. ‘www.sporvitrini.com’da yayınlanan tüm haberler ve makaleler, kaynak gösterilmek ve ‘www.sporvitrini.com’un ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. ‘www.sporvitrini.com’ da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. www.sporvitrini.com sayfalarında yer alan ve ayrı bir sayfada açılan harici linklerin sorumluluğunu almaz.sporvitrini.com web sitesinde yer alan tüm sayısal veriler, istatistikler ve tahminler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri olup; ilgili konu hakkında sporvitrini.com'un genel görüşünü yansıtmaz. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan,eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı sporvitrini.com sorumlu tutulamaz.

Tasarım ve Programlama: Erdem FIRAT & Hicabi ERDEM