Bizi takip edin
Abone olun
Bizi takip edin

Estonyalı Tanak Dünya Şampiyonu

  • 0 Yorum
  • 4237 Görüntüleme
Dünya Ralli Şampiyonası'nın son ayağı olan Avustralya Rallisi, kontrol altına alınamayan yangının yarış bölgesine yaklaşması nedeniyle iptal edildi. Böylece takımlar klasmanında Hyundai 380 puanla sezonu şampiyonlukla noktaladı. Toyota ise 362 puanla ikinci sırayı aldı. Pilotlar genel klasmanında ise Toyota'nın Estonyalı pilotu Ott Tanak, bir önceki ayak olan İspanya'da zaferini ilan etmişti. İkinci oldukları İspanya yarışı sonrasında şampiyonluğu kazanan Ott Tanak ve co-pilotu Martin Jarveoja, sezon boyunca ortaya koydukları istikrarlı performanslarının da karşılığını almış oldular. Böylelikle Ott Tanak 2004’ten bu yana WRC’de şampiyonluklara ambargo koyan Fransızların egemenliğine son vermiş oldu. Estonyalı pilot Ott Tanak, Dünya Ralli Şampiyonası'na puan veren Türkiye Rallisi'ni geçen yıl birinci olarak tamamlamış, bu yıl ise 16.olmuştu. HABER EDİTÖRÜ: MURAT İLTER (muratilter1@gmail.com)

Kategoriler : Manşet Motor Sporları Otomobil ve Sporları Ralli

Yorumlar

Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

www.sporvitrini.com © 2010 - Tüm Hakları Saklıdır.

"www.sporvitrini.com" Basın Ahlak İlkelerine uymaya söz vermiştir ve bütün hakları saklıdır. Spor haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. ‘www.sporvitrini.com’da yayınlanan tüm haberler ve makaleler, kaynak gösterilmek ve ‘www.sporvitrini.com’un ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. ‘www.sporvitrini.com’ da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. www.sporvitrini.com sayfalarında yer alan ve ayrı bir sayfada açılan harici linklerin sorumluluğunu almaz.sporvitrini.com web sitesinde yer alan tüm sayısal veriler, istatistikler ve tahminler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri olup; ilgili konu hakkında sporvitrini.com'un genel görüşünü yansıtmaz. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan,eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı sporvitrini.com sorumlu tutulamaz.

Tasarım ve Programlama: Erdem FIRAT & Hicabi ERDEM