Kadir BIYIKLI

Kadir BIYIKLI


  • kadir@fonex.com.tr
  • 18 Yazı
  • 30 Mart 2016 Tarihinde Aramıza Katıldı.

Hakem belirledi!

Türkiye’de futbolun kuralı bu; sonunda İstanbullular kazanacak. Öyle de oluyor. Galatasaray zaten güçlü, Ümit Öztürk’e ihtiyacı yok. Ama Ümit Öztürk, maçın sonucunu vermediği kararlarla etkiledi. Trabzonspor maça baskı yiyerek başladı. Galatasaray Onyekuru, Diagne gibi öndeki oyuncularıyla Arda’nın kalesinin önünden ayrılmadı. Yaklaşık 15 dakika bu baskı bir penaltı ile sonuçlandı. Penaltı mıydı, değildi. Hakem VAR ile neden penaltıyı izlemedi? Bir hakem Galatasaraylı olsa dahi, Onyekuru’nun kendini yere attığını görebilirdi. Enwekame’nin ayağına basıldığı pozisyonda VAR’a gitmesine rağmen, nasıl o penaltıyı göremedi, gerçekten çok ilginç. Başkan Ağaoğlu haklı olarak, isyan etti. Trabzonsporlu gençlerin emeğini çalamaz diyerek başkanlığının gereğini yerine getirdi. Maça dönersek; Trabzonspor kalecisinden Rodeyega’ya kadar on Numara futbol oynadı. Yusuf iyi direndi, Abdülkaldir’le Trabzonspor sürekli atağı düşündü. Amiri hem defansa hem hücuma yardımcı oldu. Kaleci Arda’nın kaledeki güvenli duruşunu takdir ettim. Yıllar önce Tolga’nın o yaşlarda yine bir Galatasaray maçıyla kaleye geçtiği o yılları hatırladım. Arda’nın en az Uğurcan kadar geleceği var; bu çocukların üzerinde duralım. Galatasaray, 11 yabancısıyla sahadaydı, Trabzonspor ise kendi öz kaynaklarından çıkardığı oyuncularla kariyerli yabancılara karşı direndi. Ünal hocaya da takıma da sabretmek lazım. Bu takım olacak. Hakemler konusunda son sözüm; eskiden sadece bir tek hakem Trabzonspor’un hakkını yerdi; şimdi VAR hakemleri de çıktı. Geçmiş olsun.

Yazarın diğer yazıları (18)

Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

www.sporvitrini.com © 2010 - Tüm Hakları Saklıdır.

"www.sporvitrini.com" Basın Ahlak İlkelerine uymaya söz vermiştir ve bütün hakları saklıdır. Spor haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. ‘www.sporvitrini.com’da yayınlanan tüm haberler ve makaleler, kaynak gösterilmek ve ‘www.sporvitrini.com’un ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. ‘www.sporvitrini.com’ da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. www.sporvitrini.com sayfalarında yer alan ve ayrı bir sayfada açılan harici linklerin sorumluluğunu almaz.sporvitrini.com web sitesinde yer alan tüm sayısal veriler, istatistikler ve tahminler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri olup; ilgili konu hakkında sporvitrini.com'un genel görüşünü yansıtmaz. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan,eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı sporvitrini.com sorumlu tutulamaz.

Tasarım ve Programlama: Erdem FIRAT & Hicabi ERDEM